Який насос вибрати для свердловини

Який насос вибрати для свердловини

При бурінні свердловини або викопуванні колодязя ми стикаємося з вибором насоса. Саме насос є серцем всієї системи.

 

 Якісна модель дає гарантію безперебійного забезпечення водою вашого будинку. Крім того, при виборі потрібно враховувати масу додаткових величин, адже для колодязя глибиною 3 метри найкраще підійде одна модель, а для свердловини в 15 метрів зовсім інша. На що ж звернути увагу при виборі?

 Рівень води і глибина свердловини

Якщо ви точно не знаєте цих величин, перед вибором насоса свердловину необхідно виміряти. Для цього на сухій мотузці в свердловину опускається невеликий вантаж. По мокрій позначці можна буде судити про відстань до води, а вимірявши намоклу мотузку, можна точно дізнатися висоту стовпа води в свердловині. Саме ці параметри є ключовими при виборі. Як правило, вони вказуються в паспорті насоса. При виборі потрібно обов'язково враховувати, що та чи інша модель може тривало і безперебійно працювати тільки в заданому діапазоні.

 Дебет свердловини

Цей параметр характеризує масу води, яку свердловина може видати за певний період. Виміряти подібну величину практично нереально, тому цілком достатньо буде приблизно оцінити даний параметр. Для цього потрібно опустити в свердловину насос і засікти час, за який вода буде викачана. Далі контролюємо час, за який стовп води відновлюється, після чого ділимо друге величину на перший. Звичайно, дебет свердловини таким чином можна обчислити лише приблизно, однак повної точності вибір насоса не потребують.

 Діаметр свердловини

Одна з основних величин. Якщо буріння було замовлено у фахівців, діаметр можна дізнатися у них, втім, можна зробити виміри і самостійно. Найчастіше в продажі є насоси для свердловин в 3 або 4 дюйма. Враховуємо, що 1 дюйм дорівнює 2,54 см. Якщо ваша свердловина виявиться 4-х дюймової, проблем з вибором не буде, так як дана величина зараз є стандартною. Насосів для свердловини в 3 дюйми набагато менше. Велика ймовірність, що у продажу у вашому місті їх не буде, і таку техніку потрібно буде замовляти по каталогу. Якщо є вибір, то бурити потрібно свердловину в 4 дюйма шириною.

 Потреба у воді

Перед вибором насоса конкретної марки потрібно визначити потреба у воді, саме цей факт буде визначальним при виборі між більш і менш потужним мотором. Сучасні насоси працюють в діапазоні 20/200 літрів на хвилину. Як правило, для середньої сім'ї в 3-4 людини буде достатньо мотора з продуктивністю 40-60 літрів на хвилину. Втім, іноді має сенс взяти більш потужний насос, правда, це може істотно відбитися на ціні. Якщо планується використовувати свердловину для поливання великих територій, найкраще віддати перевагу насос в 2-3 рази потужніша.

 Напір насоса

Розрахувати цю величину дуже просто. Для цього потрібно взяти глибину свердловини в метрах і додати 30. Отримаємо висоту водяного стовпа (3Бар / метра). На всяк випадок, до даної величині треба додати 10%. Наприклад, глибина нашої свердловини 45 метрів.45 + 30 = 75; 75 + 10% = 83. З різних класів насосів найкраще вибрати агрегат з напором в 90 метрів. Точно такі ж обчислення будуть і при розрахунку напору для насоса в колодязі.

 Ціна

Вартість складається з декількох величин. Будь насос перед початком роботи вішається на трос з нержавіючого металу і підключається через автомат, а також ПЗУ або пуско-захисний пристрій. Дешевші насоси можуть бути не гірше елітних моделей, але будь-який шлюб в якомусь вузлі призводить до повного виходу з ладу всієї системи. Дуже уразливі підводні з'єднання. Як правило, якісна пайка може бути тільки у дорогих моделей. У кожному разі економити на насосах не слід, будь неплановий ремонт зажадає великих коштів, ніж вдасться заощадити при покупці, не кажучи вже про те, що на весь час ремонту будинок залишиться без води.

 Забруднення свердловини

Більшість свердловин, по-перше, зроблені не ідеально, а по-друге, досить старі. У таких умовах насоси будуть постійно забруднюватися або як кажуть фахівці запесковиваться. Постійної підйом на поверхню і очищення насоса далеко не найкращий варіант. Ось чому найкраще спочатку вибирати модель, розраховану для роботи в свердловині. У такому випадку доведеться заплатити в кілька разів дорожче, зате встановивши систему, можна буде на довгий час забути про її ремонт.

 Класифікація насосів.

Поверхневі моделі

Поверхневі насоси означають те, що сам насос віддалений від рідини, яку перекачує механізм. У більшості випадків корпус розташовується на суші, але деякі моделі забезпечені спеціальними поплавками, таким чином, невеликий насос може розташовуватися на водній поверхні в колодязі (для свердловини така модель не підійде). Як правило, поверхневі насоси це альтернатива занурювальним. Обидві конструкції мають плюси і мінуси. Але при виборі основним фактом буде глибина роботи.

 Як правило, поверхневі моделі обмежені 7-8 метрами, щоб качати воду з більшої глибини доводиться вдаватися до різних хитрощів, що робить систему не такий надійної і збільшує її вартість. З погляду економічності, поверхневий насос розумно використовувати при роботі на невеликих глибинах. Якщо глибина водойми невелика, а вода буде використовуватися для пиття, настійно рекомендується саме така модель механізму, в іншому випадку вода буде сильно забруднена піском і мулом.

 Занурювальні насоси

Занурювальні насоси можуть бути центробіжними  і вібраційними. Але в незалежності від різновиду будь занурювальний механізм повністю або частково розташований в рідині, яку перекачує. Не можна сказати однозначно, що глибинні насоси більш-менш кращі, але чим більше глибина, з якою гойдається вода, тим раціональніше використовувати саме такий тип механізму. Максимальна глибина роботи обмежена 10 метрами, тому для глибоких свердловин дану систему, не використовують, воліючи свердловинні насоси.

 Вібраційні насоси

Основним конструктивним елементом є мембрана. З одного боку від неї розташовується рідина, а з іншого вібратор, що змушує мембрану деформуватися. Відповідно, створюється різниця тисків, через яку рідина перекачується. До таких насосів відносяться марки Струмочок, Водолій 3, Малюк і багато інших. Вибирати краще всього моделі, обладнані термовимикачем, а також ті, що забирають воду нижньою частиною. У разі глинистого грунту вібраційний насос повинен бути розташований якомога нижче, так як при роботі він буде поступово руйнувати свердловину і каламутна вода відразу ж повинна викачуватися, що запобіжить засмічення свердловини. Якщо ж вібраційний насос зарився в мул, витягати його потрібно у включеному стані. Ціна на таку техніку досить низька, проте при експлуатації можуть виникати деякі проблеми.

 Відцентрові насоси

Робочий механізм в даному випадку складається з одного або декількох коліс, що кріпляться на центральному валу і забезпеченими лопастями. При роботі простір між лопатями заповнюється рідиною. Обертаючись, лопаті створюють відцентрову силу, яка утворює різницю тисків, за рахунок неї механізм може перекачувати рідину. На сьогодні саме такі моделі насосів стали найпопулярнішими. За співвідношенням ціна / якість ці механізми зарекомендували себе найкраще. Крім того, відцентрові насоси є самими універсальними.

 Насос для свердловин

Якщо глибина свердловини у вас 20 метрів і більше, то до вибору техніки потрібно підходити дуже уважно. У даному випадку вибирати потрібно тільки з свердловинних моделей, поверхневі й заглибні насоси не призначені для перекачування води з таких глибин. Монтаж і демонтаж насоса на такій глибині досить складні. Справа в тому, що труби на всій глибині будуть повні води, а значить, щоб просто витягти насос доведеться заплатити його повну вартість, а може бути і ще більшу суму. З цієї причини потрібно вибрати техніку від елітних виробників. На практиці, така система зможе працювати кілька десятиліть без всяких зупинок на ремонт чи обслуговування.

 Вибір труб

Іноді слабким місцем системи можуть стати саме труби, так що, якщо ви обираєте хороший насос, за якістю «артерій» для перекачування води також необхідно простежити. В даний час для зовнішніх мереж: колодязів, свердловин, каналізацій, дренажів застосовуються труби з ПЕ. Цей матеріал відповідає всім вимогам. Що важливо, вага такої труби буде набагато менше металевої, а значить, транспортувати і встановлювати систему буде набагато простіше. Крім того, вважається, що міцність з'єднань пластикових труб краще і надійніше, ніж металевих. Єдине обмеження у використанні пластикових труб цей тиск. Воно повинно бути в рамках номінального, яке завжди вказується виробником. 

Насос  Omnigena 


Ця марка є відома на Україні. Призначений насос для подачі чистої холодної води з пробурених глибинних свердловин, кругових колодязів та інших резервуарів і водозбірників, а також для водопостачання індивідуальних приватних житлових будинків, дрібних виробництв і фермерських господарств. Увага! Чим більше ємність розширювального бака, тим рідше насосу необхідно включатися при витраті води, і, відповідно, ресурс роботи і термін служби насоса збільшуються. Найбільш відповідними баками для глибинного насоса є ємності від 50 літрів і більше. І це стосуеться всіх глибинних насосів.
Переваги насосів Omnigena: корпус насоса повністю складається з нержавіючої сталі і латуні, що перешкоджає корозії вузлів насоса в конструкції насоса в якості  качаючого елемента застосована латунна крильчатка, сама передова технологія в насосах з висотою підйому до 61 метрів. окремий внесений конденсаторний блок з захистом від перегріву двигуна — в комплекті !!!.. ідеально підходить для будь-яких свердловин діаметром не менше 100 мм. обладнаний кабелем довжиною 15 метрів-в комплекті.
Увага! Насос не може качати воду з твердими частинками (пісок, сміття і т.д.). 

 Насос Струмочок

Якщо ми вибираємо насос вітчизняного виробництва, то найпоширенішим варіантом буде Струмочок. Дана техніка вважається універсальною і разом з тим недорогий. Існує кілька різних моделей таких насосів, максимальний напір буде рівним 40 метрам, а продуктивність близько половини кубометра на годину. Потрібно врахувати, що даний насос не можна використовувати відразу для декількох джерел води. До недоліків можна віднести і те, що Струмочок може навіть не впорається зі звичайним душем, так як вода в такому випадку йде не тільки через кран, але і теплообмінник. Насосу може не вистачити потужності. А от в якості дачного насоса Струмочок буде як не можна до речі.

 Насоси Sprut 

Дана марка відмінно зарекомендувала себе при умовах вітчизняного клімату і грунтів. Звичайно, насоси Струмочок або Полив значно дешевше, однак це обладнання набагато краще пристосоване для тривалої роботи в несприятливих умовах. Навіть при досить сильному запесковиваніі такі моделі як Sprut 4SKm 100 і  Sprut 4SKm 150заслужили втішних відгуків від власників приватних будинків в наших умовах. Монтаж даних систем не дуже складний, але для того, щоб насоси повністю відповідали заявленим характеристикам, краще всього довірити установку професіоналам.

 Насоси Водолій

Досить часто у продажу є насоси Водолій. Дані насоси забезпечені електричним кабелем і нейлоновим тросом. В принципі, такої техніки буде достатньо навіть для великого будинку, що має до 6 точок забору води. Але в такому випадку варто вибирати найпотужніші моделі, продуктивність яких не менше 1.8 кубометра на годину. 

 Додаткові правила, які варто дотримувати

При виборі насоса найкраще дотримуватися рекомендацій фахівців. У такому випадку термін служби техніки буде значно вищий, а ймовірність виникнення різноманітних проблем зменшується.

 • Якщо вибір робиться між італійською і німецькою технікою, то варто врахувати, що німецькі насоси вважаються більш якісними.

 • Краще придбати тонкий нержавіючий трос, чим більш товстий, але схильний до корозії.

 • У глинистих ґрунтах найкраще використовувати труби з поліпропілену, ніж метал або інші матеріали

 • Якщо свердловина глибока, допустимо використовувати тільки якісні дорогі насоси.

При нагоді можете переглянути ці відео


2491 перегляд

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!