Монтаж свердловиного насоса Водолій.

Монтаж свердловиного насоса Водолій.

Перед установкою електронасосів Водолій в свердловину або колодязь необхідно зробити деякі приготування нагорі.

Спершу до насоса необхідно приєднати напірний трубопровід. Який саме трубопровід вибрати, залежить від поставлених завдань і відповідно, глибини установки насосу. Якщо насос передбачається використовувати тільки для поливу і наповнення ємностей, то виправдано приєднання звичайного поливального шланга через перехідну пластикову муфту, або штуцер.

Шланг гнучкий, легкий, зручний в обігу має тут свої безперечні плюси, тим більше напори насосів, які використовуються таким чином, невеликі. При тимчасової установці також виправдане застосування шланга, так як в цьому випадку погружний насос буде легше опускати, піднімати і переносити з місця на місце. У разі, якщо погружний насос повинен бути встановлений стаціонарно і призначений для роботи спільно з гідроакумулятором, краще використовувати пластикову або металеву трубу. При цьому максимальний напір насоса не повинен бути більше максимального тиску, на яке розрахована труба.

Занурювальні насоси Водолій серії БЦПЕ 0,5 і БЦПЕУ 0,5 мають вихідний патрубок діаметром 1 "(при цьому номінальний витрата всіх насосів цієї серії складає 1,8 м³ / год). Для будь-якого насосу трубу краще вибирати таким чином, щоб не було звуження внутрішнього діаметру вихідного патрубка насоса. у нашому випадку краще встановити пластикову трубу із зовнішнім діаметром 32 мм (внутрішній діаметр такої труби складе близько 26 мм, що і відповідає виходу насоса в 1 "). Однак і тут можуть бути виключення, так як визначальним фактором є не діаметр труби сам по собі, а втрати тиску, що залежать від діаметра труби і витрати насоса. Детальніше про це написано в статтях «Підбір насоса для колодязя» або «Підбір насоса для свердловини», де також розміщені таблиці втрат напору.

Занурювальні насоси Водолій не мають вбудованого на заводі зворотного клапана, тому при їх використанні в замкнутих напірних систем водопостачання, установка зворотного клапана обов'язкове. Зворотний клапан можна встановити безпосередньо в напірний патрубок насоса або врізати в напірний трубопровід, на відстані до 1 метра від вихідного патрубка насоса. Встановлювати зворотний клапан на поверхні можна тільки у випадках занурення насоса Водолій в безпосередній близькості від поверхні землі (до 3 метрів), у всіх інших випадках користуйтеся вищевказаними рекомендаціями. У будь-якому випадку, ми рекомендуємо вибирати зворотний клапан з латунним сідлом.

З'єднуємо насос з трубою за допомогою муфти (пластикової або, що краще, латунної) відповідного розміру 32-1 ". Ті ж міркування відносяться до занурювальних насосів Водолій БЦПЕ 1,2, які мають вихідний патрубок діаметром 1¼" (при цьому номінальний витрата всіх насосів цієї серії складає 4,3 м³ / год). В цьому випадку труба повинна бути з зовнішнім діаметром не менше 40 мм, а необхідна муфта для насосу матиме позначення 40-1¼ ".

До верхнього кінця труби приєднуємо аналогічну відповідь муфту і з'єднуємо її з оголовком (звичайно оголовок потрібен тільки при монтажі насосу в свердловину. Кабель насоса бажано закріпити на напірній трубі за допомогою скоб. Це полегшить занурення насоса Водолій і запобіжить ризик механічного пошкодження кабелю. Важливо знати, що опускати і піднімати насос за електричний кабель заборонено, тому кабель кріпиться до труби з невеликими провисання по всій довжині, з метою уникнути навіть мінімальних навантажень на кабельне введення в погружной насос.

До проушинам насосу Водолій (розташованим вгорі по боках від напірного патрубка) прикріплюємо страхувальний трос. Можна скористатися капронових тросом (який йде в комплекті з насосом), а можна приєднати трос з нержавіючої сталі (досить перетину в 3 мм). В свердловині трос, як і кабель, не повинен висіти внатяг, так як основна функція троса — страховка. У колодязі ж навпаки, саме трос часто виконує функцію підтримки насоса. Завершивши ці приготування, розкладаємо все на ділянці в пряму лінію поруч зі свердловиною. Потім починаємо акуратно опускати насос в свердловину. При зануренні на невелику глибину установки, з цією операцією може впоратися одна людина, хоча краще все робити удвох. У цьому сенсі з колодязями впорається простіше, так як вони, як правило, мають меншу глибину.

Залишається невирішеним питання, на яку глибину занурювати насос?

З одного боку є обмеження виробника: насос Водолій не можна занурювати нижче, ніж на 0,4 метра до дна, при цьому рівень води над насосом не повинен бути вище 10 метрів.

Цих рекомендацій і треба слідувати, що в разі встановлення насосу Водолій в колодязь, не викликає питань. Однак треба врахувати, що колодязі бувають різні, в тому числі і за віком. Десь насос треба встановлювати і на 1 метр вище дна колодязя, з огляду на його замулення, інакше насос буде подавати каламутну воду.

При зануренні насоса в свердловину, треба керуватися паспортом свердловини, виданими бурової організацією. Там вказано дебіт свердловини, динамічний рівень води (при відкачці насосом з певною продуктивністю) і рекомендована глибина установки насосу. Якщо конструкція свердловини дозволяє, то краще встановити насос на 4-5 метра нижче динамічного рівня води, зазначеного в паспорті. При цьому ніколи не встановлюйте насос в зоні фільтра свердловини або нижче цього рівня (зона фільтра зазначена в паспорті свердловини).

Чому потрібно звернути увагу на конструкцію свердловини?

Тому що часто свердловина зроблена з обсадних труб різного діаметру. Наприклад, внизу свердловини починаючи з певної позначки (в паспорті є креслення свердловини з розмірами і діаметрами обсадних труб), може бути встановлена ​​труба з діаметром меншим, ніж діаметр насосу Водолій (тут можна звернути увагу на насоси Водолій БЦПЕ 0,5 з внутрішнім діаметром 95 мм). Це важливо враховувати.

Після визначення глибини занурення насоса, ми обрізаємо напірну трубу, і з'єднуємо цей кінець труби з оголовком за допомогою фітинга, як вже було сказано вище.

Закріплюємо оголовок на обсадної трубі і все — насос встановлений. Як зробити перший пуск насосу Водолій написано в статті «Установка, експлуатація та зберігання насосів Водолій.».

Після установки насоса, можна переходити до приєднання напірної магістралі будинку та підключення гідроакумулятора (який обсяг гідроакумулятора вибрати читайте в статті «Гідроакумулятор. Призначення, настройка, вибір обсягу.»).

 


1052 перегляда

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!