Поверхневі насоси

Поверхневі насоси

Найбільш поширеними побутовими насосами є насосні агрегати поверхневого типу. Вони встановлюються поза джерелом і можуть піднімати воду з глибини до 7-8 м по вертикалі, забір води в них відбувається за допомогою всмоктування.

 Горизонтально встановлений свердловинний насос можна використовувати також для забору води з річки або озера, коли вони знаходяться далеко від дому та необхідний великий напір. До електромережі насос підключається як звичайний побутовий прилад. Передбачено захист споживача від ураження електричним струмом. Протягом всього терміну служби насоси не вимагають обслуговування. Електродвигун має зовнішній обдув, автоматично відключається при перегріві.

За принципом всмоктування рідини поверхневі насоси поділяють на зважених (центробіжні), призначені для забору води безпосередньо з джерела, і так звані насоси з нормальним всмоктуванням (вихрові), які використовуються для підвищення тиску в існуючому водопроводі. Самовсмоктуючі апарати перед запуском необхідно заповнювати водою; для цього передбачено спеціальний отвір з пробкою. За конструкцією, в залежності від числа робочих коліс, розрізняють одноступінчасті і багатоступінчасті насоси. Більше число ступенів дозволяє досягати більшого тиску і продуктивності. Поверхневі насоси призначені для перекачування безабразивних рідин, а також рідин що не містять хімічно активних речовин.

Поряд з апаратами, що здійснюють всмоктування і подачу води за рахунок обертання робочих коліс, для побутового водопостачання використовуються насоси, що діють по Jet-принципом. В цьому випадку необхідне розрідження створюється в насосі після проходження частини рідини через вбудований ежектор. Така конструкція дозволяє збільшити глибину забору води, але знижує ККД насоса (частина роботи він витрачає на самого себе). Дія ежектора супроводжується деяким шумом, тому Jet-насоси не завжди можна встановлювати в житлових приміщеннях. Іноді ежектори використовують як додатковий засіб збільшення напору.

Як правило, для побутових цілей використовуються поверхневі насоси горизонтального виконання. Вертикальну конструкцію зазвичай мають високонапорние установки підвищення тиску. Однак і серед вертикальних насосів є моделі, які використовуються в домашньому водопостачанні.

Основні переваги поверхневого насоса:

Висока продуктивність — може обслуговувати одночасно кілька фонтанів великі водоспади;
Насос з асинхронним електромотором може працювати безперервно;
Насос доступний для огляду і легко забирається на зиму;
Завдяки невеликій вазі і габаритам поверхневі насоси можна використовувати в умовах обмеженого простору;
Мають гарну здатністю створювати тиск і продуктивність з мінімальною витратою електроенергії;
Відрізняються практично безшумною роботою, тому можуть бути встановлені і в приміщенні;
Порівняно з зануреними свердловинні насоси — невисока ціна.

Схема водопостачання на базі поверхневого насоса і системи автоматичного керування насосом.


636 переглядів

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!