Що треба знати при плануванні буріння свердловини

Що треба знати при плануванні буріння свердловини

Коли Ви плануєте буріння свердловини, одним з перших постає питання, обсадні труби якого діаметру використовувати в її облаштуванні? Як правило, будь-який замовник хоче отримати максимум вигоди — в даному випадку — свердловину з максимальним дебетом (швидкість наповнення). Це питання досить актуальне, тому що бажання зробити діаметр своєї свердловини якомога більше, з одного боку, має на увазі більшу кількість води. З іншого боку, зі збільшенням діаметра обсадної труби, значно зростає вартість вашої свердловини. Поясню цей момент з професійної точки зору.

Відразу варто розвіяти міф про те, що чим більше діаметр, тим більше дебет свердловини. У цьому можна переконатися на прикладі звичайного колодязя. Як правило, діаметр колодязя складає не менше 1000мм, що значно перевищує діаметр обсадної труби. Якщо в нього занурити насос продуктивністю більше 2 кубів на годину (2000 літрів), колодязь швидко спорожніє. У той же час свердловина діаметром всього 125 мм може давати набагато більше!!! Така різниця легко з'ясовна з погляду закону, який вивчають у курсі фізики для 7-го класу — "Сполучені посудини". Закон сполучених посудин говорить: "У сполучених посудинах поверхні однорідної рідини встановлюються на одному рівні". У нашому випадку свердловина (обсадна труба) і природний рівень води в землі (буровики називають його "дзеркалом") завжди бажають зрівнятися. І чим глибше свердловина, тим з більшою швидкістю цей рівень бажає зрівнятися.

Виходить, чим глибше свердловина, тим швидше вона наповнюється. А так як рівень води в колодязі становить максимум три метри (більше неможливо зробити технічно), а в свердловині він може становити від п'яти до сорока і більше метрів, відповідно, свердловина наповнюється набагато швидше колодязя ...

Підіб'ємо підсумок: головне не діаметр свердловини, а висота водного стовпа, яка вимірюється відстанню від "дзеркала" води до кінцевої точки бурової проходки і безпосередньо впливає на обсяг надходження води. Тому моя порада — не варто витрачати кошти на великий діаметр обсадної труби, вигідніше зробити свердловину глибше, тим самим збільшивши її дебет. Можу порекомендувати пластикову обсадних трубу 125 мм нПВХ. Цей варіант — золота середина. У таку трубу можна занурити будь-який класичний насос і за ціною буде відносно недорого.

Сподіваюся, ця стаття допоможе у Вашому виборі.


3226 переглядів

Комментарии 2

0 sashka6961 #
27 серпня 2016 у 20:17
При плануванні буріння свердловини першим питанням постає не вибір діаметру труби, а глибина буріння та вибір способу, а потім вже, зважаючи на обставини, йде другорядне - труби, комунікаційні відведення і т.п. Кажу, бо вже сам з таким стикнувся. Гадав, що зроблю все сам. Але на ділі винаймав бригаду по буріннюhttp://artezbur.com/burenie Все зробили добре і швидко, ба навіть більше: облаштували свердловину (трубопровід, автоматика, насос та гідроакумулятор)!
0 0 #
27 серпня 2016 у 20:19
Здається ви не читали всю статтю, або був, дуже поверхневий, її огляд. І про інше, думаю що всі, кому потрібна свердловина, звертаються до майстрів з відповідним досвідом і обладнанням. Навіть важко уявити якусь вчительку, чи фермера що рішили, займатися бурінням і встановленням насосів почитавши інструкцію.