Установка, експлуатація та зберігання насосів Водолій.

Установка, експлуатація та зберігання насосів Водолій.

Ставши власником електронасоса з широкої гами насосів Водолій (серії БЦПЕ або БЦПЕУ)  у вас може виникнути безліч питань з приводу його установки і експлуатації.

Почнемо з того, що глибинні насоси Водолій БЦПЕ по паспорту не повинні бути занурені в рідину більш ніж на 10 метрів (нижче динамічного рівня води), при цьому мінімальна відстань до дна колодязя або свердловини повинно бути не менше 0,4 метра. Залежно від конкретних умов, останнє значення може змінюватися. Головне щоб насос не подавав брудну і каламутну воду з дна, а також не піддавався значного статичному тиску води в погружном стані (зайве навантаження на кабельне введення).

Використовувати насос Водолій БЦПЕ 0,5 і БЦПЕ 1,2 можна в свердловинах з внутрішнім діаметром від 110 мм. Спеціальне виконання насосів — серія Водолій БЦПЕУможно використовувати з свердловинах з діаметром від 100 мм.

При будь-яких умовах насос Водолій БЦПЕ повинен бути повністю занурений у воду. В іншому випадку електродвигун буде перегріватися, або що ще гірше, можливе виникнення сухого ходу. Максимально допустима температура води, що перекачується + 35 ° С. Це обмеження актуально для перекачування води з штучних ємностей, наприклад жарким літом. У колодязі або свердловині температура води цілий рік набагато нижче.

Визначивши глибину установки насоса, необхідно вивірити довжину напірного трубопроводу або шланга. Але перед цим в напірний патрубок насоса встановлюємо зворотний клапан, а потім вже приєднуємо сам напірний трубопровід. Насос можна закріпити за допомогою капронової троса, що входить в комплект поставки, але для більшої надійності краще закріпити його на тросі з нержавіючої сталі (особливо в разі глибокої установки насоса). При цьому треба знати, що насос тримається в свердловині не так на тросі, а на трубопроводі (звичайно, якщо це не гнучкий шланг). Трос потрібен тільки як страховка, тому і кріпиться він з невеликим послабленням. Теж відноситься і до кабелю електродвигуна. До будь-якого насоса Водолій БЦПЕ трос кріпиться за спеціально призначені для цього вушка. Нагорі трос кріпиться до оголовка (на свердловині), або до будь-якої надійної фіксованою опорі (в колодязі). Забороняється переміщати насос, а тим більше опускати або піднімати з свердловини за електричний кабель.

Опустивши і закріпивши насос, можна виробляти перший пуск. Повністю закриваємо засувку на напірному патрубку, і подаємо харчування на насос (всі глибинні насоси Водолій вимагають однофазного напруги живлення 220 В, 50 Гц). Через кілька секунд починаємо відкривати засувку на напірному трубопроводі. У разі якщо насос подає чисту прозору воду, даємо попрацювати йому ще нетривалий час і відключаємо. Після цього можна приступити до з'єднання напірного трубопроводу з будинком, встановити гідроакумулятор і т.п. (В залежності від конкретної системи водопостачання).

У разі якщо насос почав подавати брудну (каламутну) воду, бажано не вимикати його, а трохи прикривши засувку, дати попрацювати в такому стані, поки не піде прозора вода. В іншому випадку суспензії, що містяться в напірному патрубку, і в гідравлічній частині насоса, можуть привести до неккоректной роботі зворотного клапана (заблокувати нормальний робочий хід клапана) або осівши в гідравлічній частині насоса, заблокувати її. У будь-якому випадку ще раз перевірте положення насоса щодо дна колодязя або свердловини.

Також заборонено використовувати насоси Водолій серії БЦПЕ при роботі з малою продуктивністю (менше 0,36 м³ / год). Наприклад, довгий час користуватися безпосередньо тільки однією точкою водоспоживання з напіввідкритим прохідним перетином вентиля. Такий режим експлуатації веде до нагрівання рідини в гідравлічній частині насоса, підвищених навантажень на підшипники і можливого перегріву електродвигуна.

Будь-насос Водолій БЦПЕ серії 0,5 має номінальну продуктивність в 1,8 м³ / год. При таких характеристиках рекомендована мінімальна ємність розширювального бака (гідроакумулятора) для насосів Водолій від БЦПЕ 0,5-16 У до БЦПЕ 0,5-50 У становить 24-35 літра (читайте статтю «Гідроакумулятор. Призначення, вибір обсягу.»). Для насосів серії БЦПЕ 0,5-63 У до БЦПЕ 0,5-100 У мінімальна ємність розширювального бака (гідроакумулятора) становить 50 літрів. Рекомендований перепад тиску на реле (різниця між тиском включення і виключення насоса) становить 1-1,5 бар.

Насоси Водолій БЦПЕ невибагливі в роботі і на практиці чудово справляються з невеликими взвесями піску в воді, а також можуть працювати при підвищеному і зниженому напрузі в межах ± 10% від номінального. Однак якщо значні перепади напруги носять регулярний характер, рекомендується встановити стабілізатор напруги, так як при низькому значенні напруги насос не здатний забезпечити свої паспортні гідравлічні характеристики і подібні режими роботи позначаються на загальному ресурсі електродвигуна.

Кабель насоса не може бути піддано прямого впливу сонячних променів, а також перебувати щільно скрученим в бухті, що утрудняє доступ повітря до кабелю для охолодження. ПЗУ (пускозахисне пристрій) насоса по можливості слід розміщувати в приміщенні, однак допускається встановлювати його і поза приміщеннями, під навісом, що забезпечує захист від атмосферних опадів. Занурювальні насоси Водолій БЦПЕ не вимагають спеціального технічного обслуговування.

Перед зберіганням насос необхідно промити в чистій воді, а потім ретельно просушити. Зберігати при температурі від 5 до 35 ° С в приміщенні без агресивних випарів. Після занурення насоса у воду при поновленні його використання (наприклад, після сезонного зберігання), корисно залишити його в такому положенні на нетривалий час. Після цього насос можна знову запускати.

 


934 перегляда

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!