Клінкерна плитка для фасадів

Клінкерна плитка для фасадів

Клінкерна плитка для фасадів

Одним з варіантів обробки фасадів є застосування клінкерної плитки. Клінкерна плитка для фасадів - це імітація цегли. Але при цьому її товщина становить зазвичай 8-10 міліметрів. Природно, вона значно легше, ніж облицювальну цеглу, що значно полегшує кладку і загальні навантаження на фундамент будинку. Але в той же час візуальні відмінності між клінкерною плиткою і облицювальною цеглою знайти важко.

Оздоблення фасадів клінкерною плиткою

Клінкерна плитка виробляється з якісної глини з низьким вмістом сторонніх домішок. Існує дві технології отримання клінкерної плитки: одинарний і подвійний отжиг. Здавалося б, подвійний отжиг краще. Але при застосуванні подвійного відпалу через максимального видалення вологи зі структури плитки у матеріалу збільшується розмір і кількість часу, що робить плитку легшою. Але в той же час вона починає сильніше вбирати вологу, тому не завжди підходить для зовнішньої обробки фасадів.

Послуги з облицювання фасадів клінкерною плиткою

Укладання фасадної клінкерної пліткі. Долговечность фасаду, облицьованого клінкерною плиткою безпосередньо залежить від підготовки поверхні, на яку плитка буде укладатися. Базова поверхня повинна бути максимально рівною і обов'язково загрунтованной.

У деяких випадках рекомендується застосовувати армуючої сітки, яка монтується на базову поверхню. Особливо важлива армована сітка, якщо доводиться укладати плитку на криволінійних, закруглених поверхнях.

Суміш, що застосовується для укладання клінкерної плитки, повинна підбиратися в суворій відповідності до рекомендацій виробника. Класти клінкерну плитку на стандартний цементно-піщаний розчин абсолютно неправильно.

Найчастіше використовується технологія, що припускає нанесення розчину на базову поверхню. Потім за допомогою шпателя з зубцями на поверхні шару розчину формується профіль суміші і тільки після цього плитка укладається за місцем.

Часто в комплекті поставки є спеціальна кутова клінкерна плитка для фасадів. Площині цих плиток розташовані перпендикулярно один до одного. Саме з таких елементів набору і слід починати кладку. Якщо кутових плиток немає, то кладка все одно починається від кутів. Але при цьому потрібно продумати, як будуть розташовуватися кутові рівні клінкерні плитки, щоб в кутах вийшла правильна імітація цегляної кладки з перев'язкою.

Хоча й кажуть, що таку плитку можна класти і зверху вниз, надійніше починати з нижнього ряду. Більш того, для завдання нижнього рівня, краще прибити по відкладеної горизонтальної лінії металевий профіль, який після закінчення кладки знімається.

Товщину швів при укладанні клінкерної плитки потрібно контролювати за допомогою пластикових хрестиків або пластикових кілочків.

Важливо, щоб склад, що клеїть мінімально потрапляв між швів і не потрапляв на зовнішню поверхню плитки. Якщо суміш потрапляє на поверхню плитки, її потрібно відразу видаляти. Якщо цього не зробити відразу, то коли фасадна клінкерна плитка застигне, зробити це буде вкрай складно.

У процесі кладки клінкерну плитку обов'язково доведеться підрізати. Це робиться за допомогою болгарки і диска по каменю. Лінія відрізу відзначається за допомогою кутника і потім акуратно обрізається болгаркою. Важливо, щоб рез йшов строго перпендикулярно по всіх площинах плитки. Інакше відразу змінюється товщина шва.

Фасад, покритий фасадної клінкерної плиткою

За допомогою швів задається імітація цегляної кладки будь-якої складності. Шви можуть перебувати строго посередині наступного плитки (найбільш поширений вид укладання), але можуть і зміщуватися в будь-яку сторону.

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою завершується нанесенням в шви плитки суміші за допомогою спеціального пістолета. Суміш буде імітувати шов цегельної кладки.


421 перегляд

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!