Пінофол

Пінофол

1. Що таке пінофол?

Пінофол це тепло-, паро-, звукоізоляційний матеріал, за теплоізоляційними властивостями відноситься до класу відбиває ізоляції. Пінофол це багатошаровий матеріал, який складається з основи і полірованої алюмінієвої фольги. В якості основи використовуються поліетиленові піни різної щільності, структури і товщини. Фольга наноситься методом термічної зварки і відполірована до коефіцієнта відбиття не менше 97% (для порівняння часто зустрічається будівельна фольга має коефіцієнт відбиття від 50% — 70%). Товщина фольги 20 мікрон. Товщина пінополіетилену варіюється від 2 мм до 10 мм. За окремим вимогам, для (екстремальних ситуацій), виробляються товщини до 40мм.

2. На чому заснована робота ізоляційного видбивача пінофол?

Спочатку давайте визначимо, як і яким чином йде тепло з нашого будинку. Якщо ми замерзли і хочемо зігрітися, ми доторкається до гарячого радіатора і відчуваємо тепло. Такий спосіб теплопередачі називається кондукцией, або провідністю. З тим же ефектом можна скористатися рефлектором, тільки до нього доторкатися не потрібно. Ми відчуваємо інфрачервоне (теплове) випромінювання рефлектора на відстані. Цей спосіб теплопередачі так і називається — випромінювання, або променистий теплоперенос. Якщо ж на рефлектор встановлений вентилятор, то потік теплого повітря нагріє вас набагато швидше. Такий спосіб теплопереносу називається конвекцією. Тепер ми знаємо три основних способи теплопередачі: провідність, випромінювання і конвекція. Ви запитаєте: якому випромінюванні може йти мова, якщо ми утеплюємо НЕ баню, а квартиру, або котедж, адже батареї опалення дають температуру 80-90оС, температура повітря 20-25оС. Спробуємо розібратися. Виявляється, що ефект променистого теплопереносу існує і при низьких температурах. Покриття стінок термоса шаром майже припиняє охолодження налитого в нього гарячого чаю. Температурний режим близький до системи опалення. Але ж в термос можна налити крижану воду, і вона буде нагріватися значно повільніше, ніж в пляшці, що стоїть поруч. У випадку з крижаною водою змінюється тільки напрямок теплового потоку — він спрямований не з термоса, а всередину його. Насправді променистий теплоперенос існує при будь-яких температурах. Справа в тому, що при розрахунку фізичних процесів теплопереносу до уваги приймається не температура щодо 0оС, а різниця температур, так що тепловтрати за рахунок випромінювання є і при низьких і при високих температурах. Причому чим більша різниця температур зовні і всередині будівлі, тим більше тепловий потік, тим більше промениста складова тепловтрат. Теоретичні розрахунки показують, що частка випромінювання в загальному тепловому потоці, направленому з будівлі, досить велика. Для звичайних житлових будинків, променисті тепловтрати можуть становити від 20% до 70% (в залежності від приватних умов, пори року, і т.д.) від загальної величини тепловтрат. Для приміщень з високими експлуатаційними температурами, наприклад лазні, сауни і т.п., частка випромінювання буде ще вище. На малюнках дані співвідношення тепловтрат для різниці температур 100оС в конструкції без застосування пенофола і з пенофолом. З малюнка видно, що без встановлення відображає ізоляцію, ми свідомо погоджуємося, що від 20% до 70% тепла буде йти на вулицю. Причому, чим холодніше на вулиці, тим більше тепловтрати. Тут необхідно зазначити, що не будь-який фольгований матеріал є відбиває ізоляцією. На ринку представлено кілька матеріалів схожих на пінофол. В основному це матеріали на основі ППЕ і лавсанової плівки з алюмінієвим напиленням (теплоізол).

Дещо рідше зустрічаються матеріали дубльовані алюмінієвою фольгою. Фізично неможливо на око визначити, який коефіцієнт відображення в інфрачервоному діапазоні має фольга, і яке термічне опору має фольгований утеплювач. Наприклад, матеріали з лавсанової плівкою взагалі не відображають інфрачервоне (теплове) випромінювання. Це зазначено в будь-якому довіднику з фізики. Для того, щоб було відображення в інфрачервоному спектрі потрібна фольга порівняно товста. А для відображення видимої частини спектра досить дуже тонкого напилення — 20-30 ангстрем. У деяких видах пенофольгірованних утеплювачів застосовується універсальна плівка з напиленням, а не з фольгою. На око це теж не визначити. Випробування відбиває ізоляції проводяться в спеціалізованих лабораторіях НДІ СТРОЙФІЗІКІ. І вибір відбиває ізоляції необхідно починати з вивчення документів на матеріал. Наявність слів "відображає ізоляція" в рекламі пенофольгірованних утеплювачів ні про що не говорить. Сертифікати говорять про безпеку, а не про характеристиках. Термічний опір ізоляції, що відбиває зазначено в Технічному довідці, виданій Держбуду Росії. Якщо значення термічного опору не вказано, значить матеріал не тестувався як відображає ізоляція, і застосовується тільки як звичайний утеплювач. Технічне свідоцтво на пенофол, яке підтверджує його ефективність можна отримати в службі технічної підтримки.
3. Які властивості має пенофол, і як порівняти з іншими утеплювачами?

Теплоізоляційні матеріали різних класів порівнювати один з одним не зовсім коректно, оскільки теплоперенос в них відбувається зовсім по-різному, крім того, пенофол не просто утеплювач, а комплексна ізоляція, але тим не менш спробуємо їх порівняти. При теплотехнічних розрахунках з відображає ізоляцією коефіцієнт теплопровідності не застосовується. Беруться табличні дані опору теплопередачі для кожного типу і товщини пенофола з технічного свідоцтва. Опір теплопередачі ® у пенофола з двостороннім фольгуванням, середньої товщини — 4 мм, 5мм одно 1,20-1,23м2 * оС / Вт. Наприклад, мінеральна вата, згідно СНІП II-3-79, в реальних умовах експлуатації мають такі ж теплоізоляційні властивості при товщині 80-85мм. пенофол практично не поглинає вологу і його властивості не залежать від вологісного режиму і циклічної зміни температур, в той час як більшість теплоізоляційних матеріалів вологу поглинають, що негативно позначається і на теплоізоляційних властивостях і на терміні експлуатації. При установці пенофола не потрібна додаткова пароізоляція тому, що його паропроникність менш 0.001 мг / м * ч * Па, тобто він є ідеальною пароізоляцією. пенофол поглинає удари і шум, працює як звукоізоляція. Звукопоглинання пенофола не менше 32 дБ (А). Причому пенофол при монтажі встановлюється не між елементами каркаса, а поверх них, без перерв, і працює на захист і від акустичного і від структурного шуму. Таким чином пенофол є комплексною ізоляцією, вдало поєднує в собі кілька різних функцій. Тому, повертаючись до порівняння, правильніше буде сказати, що пенофол при товщині 4мм буде еквівалентний мінеральній ваті більш 80мм, з встановленою пароізоляцією і закріпленої на каркасі з амортизаційними прокладками.
4. Що можна утеплювати пенофолом?

Утеплення пенофолом підлягають: Житлові будинки — від легких дачних будівель, котеджів, індивідуальних будинків до серійного багатоповерхового будівництва. Лазні та сауни. Промислові та адміністративні будівлі, в т.ч. медичні та дитячі установи. Склади і ангари, причому як опалювальні, так і холодні. Торгові павільйони та магазини, як капітальні, так і тимчасові. Холодильні камери. У будівлях пенофолом ізолюються всі зовнішні стіни, покрівля, перекриття над холодними підвалами. Так само пенофолом утеплюються: Трубопроводи самого різного призначення. Системи опалення, водопостачання, вентиляції і кондиціонування. Автомобілі, автофургони, ж / д вагони. Часто пенофол встановлюється в якості екрану за батареї опалення. Наприклад, можна використовувати також двосторонній фольгований "Пінофол". Такий матеріал вигідний тим, що дозволяє захистити житло не тільки від холоду взимку, але і від надмірної спеки влітку (застосовуючи його під дах). Застосування двох повітряних прошарків по 2 см і "Пенофол" тип B (пінополіетилен фольгированні з двох сторін) товщиною в 0,5 см дозволяє збільшити термічний опір конструкції R на 1,2 м2 * ° С / Вт. Слід також зазначити, що "Пінофол" виступає і в ролі бар'єру оберігає житло від шкідливих електромагнітних випромінювань, знижуючи цей показник від 2 до десятків разів. Він є також звукоізоляційним матеріалом, знижуючи високочастотну складову на 20-30 Дб. Необхідно також відзначити і той факт, що застосування "Пінофол" значно зменшує вміст вологи огороджувальних конструкцій в зимовий період. Всі ці ілюстрації і розрахунки показують перспективність застосування "Пінофол" для утеплення приміщень, як при індивідуальному, так і при масовому будівництві. Примітка: У розрахунках бралася цегляна кладка з суцільного цегли, цегла глиняна звичайна на цементно-піщаному розчині, товщина кладки 50 см. Відносна вологість повітря зовнішнього приймалася 60%, 80% внутрішнього.
5. Як встановити пенофол під покрівлю при будівництві мансарди?

Основне правило при будівництві покрівлі: Покрівля повинна бути влаштована таким чином, щоб волога не проникала в складові елементи ні зверху — атмосферні опади, ні знизу — водяна пара. А якщо волога все-таки проникла, то природна вентиляція повинна обов'язково її вивести. Небезпека від проникнення в елементи покрівлі атмосферних опадів очевидна, і необхідність гідроізоляції зрозуміла. Обґрунтуємо необхідність установки пароізоляційного бар'єру. Вологість всередині приміщення взимку завжди вище, ніж на вулиці. На вологість впливає людина, кімнатні рослини, приготування їжі, і т.д. Більш того, відносна вологість в приміщенні залежить від температури. Чим тепліше в будинку, тим вище вологість. Чим вище вологість, тим більше тиск водяної пари (не плутати з тиском повітря). Виникає різниця тисків, і теплу водяну пару прагне вийти з приміщення на вулицю. Треба відзначити, що тут немає руху повітряних мас, волога знаходиться в повітрі проходить через паропроникні елементи конструкції: внутрішнє оздоблення, дерев'яні елементи покрівлі, теплоізоляцію. Зустрічаючи на своєму шляху щодо холодні елементи покрівлі, як правило, гідроізоляцію і верхні шари масивних утеплювачів, водяні пари випадають у вигляді конденсату. Це веде до деградації властивостей теплоізоляційних матеріалів, і до незворотних змін в кроквяної системі. Встановивши паронепроникний матеріал між внутрішньою обробкою стелі і теплоізоляцією, ми виключаємо можливість конденсації вологи. У конструкції покрівлі повинні бути передбачені два вентиляційних шари: верхній — між покрівлею і гідроізоляцією вентилює покрівельний матеріал, нижній — між гідроізоляцією і теплоізоляцією забезпечує повітрообмін над теплоізоляцією. У разі застосування замість гідроізоляції паро-виводить мембрани нижній вентиляційний шар можна не передбачати, але пароізоляція обов'язкова в будь-якому випадку. Термічний опір покрівлі згідно СНИП II-3-79 має бути не менше 4,1м2 * оС / Вт (для Москви і МО). Таке опір теплопередачі забезпечує шар пінопласту, або мінеральної вати товщиною більше 200 мм. Установка масивної ізоляції такої товщини навряд чи буде розумна з економічної точки зору. Тим же нормативним вимогам задовольняє пенофол 4мм + мінеральна вата 100мм. пенофол, як правило, тип А — односторонній, або тип В — двосторонній встановлений нижче теплоізоляції (1 шар), і виконує функції пароізоляції. Так само пенофол можна встановити одночасно і нижче (1 шар) і вище теплоізоляції (2 шар), в цьому випадку він замінить і пароізоляцію і гідроізоляцію, і дозволить ще більше зменшити товщину масивної ізоляції. Якщо мансардне приміщення експлуатується НЕ цілорічно, а скажімо з ранньої весни по глибоку осінь, то з одним шаром пенофола замість 100мм масивної ізоляції встановлюється 50мм. А якщо це легка будівля, і експлуатується тільки при плюсових температурах, масивна ізоляція не встановлюється — досить пенофола. При будь-яких схемах монтажу пенофола всі стики повинні бути проклеєні спеціальною алюмінієвої склеюючої стрічкою (не плутати зі скотчем) Докладні схеми монтажу пенофола можна отримати в службі технічної підтримки пенофол.
6. Як встановити пенофол на стіни?

Стіни можна утеплювати пенофолом як зовні, так і всередині. При встановленні ззовні застосовується перфорований пенофол, він крім тепло-, звукоізоляції захищає будівлю від атмосферних опадів і забезпечує висновок пара з конструкції. При монтажі всередині будівлі пенофол виконує функції тепло-, звукоізоляції і пароізоляції. Найчастіше пенофолом утеплюють всередині будівлі тому, що економічна ефективність буде вище, теплова інерція будівлі значно менше, не є ймовірним конденсації вологи, роботи можна вести цілий рік, і т.д. При теплоізоляції стін відповідно до нормативних вимог застосовується пенофол, як правило, тип А — односторонній 3мм або 4 мм, в поєднанні з масивною ізоляцією, наприклад мінеральною ватою або пінопластом. Товщина масивної ізоляції залежить від товщини і матеріалу стін. У деяких випадках — якщо матеріал стін має низький коефіцієнт теплопровідності, наприклад багатопустотний цегла, пінобетон, і т.п., масивна ізоляція може бути виключена. Такий же підхід застосуємо і при ремонті квартир — якщо стіни занадто холодні, часто досить тільки пенофола. Для легкої споруди, що експлуатується тільки при плюсових температурах, масивна ізоляція не встановлюється — досить пенофола.
Якщо Ви надасте перевагу зовнішнє утеплення будівлі, слід використовувати перфорований Пенофол, встановлюючи його фольгою "на вулицю" перед облицювальною шаром.
7. Як встановити пенофол на підлогу?

При теплоізоляції перекриття над холодним підпіллям, цоколем пенофол встановлюється фольгованої стороною вгору, поверх лаг, по всій поверхні, без перерв. Перед фольгою необхідно забезпечити повітряний прошарок, товщиною 20мм. Застосовується, як правило, пенофол односторонній 3мм або 4 мм, в поєднанні з масивною ізоляцією, завтовшки від 50мм до 100мм, яка встановлюється нижче пенофола. пенофол буде здійснювати функції пароізоляції, з цього все стики герметизуються алюмінієвої склеюючої стрічкою.


2000 переглядів

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!