Розподільчий колектор

Розподільчий колектор

Правильна і налагоджена робота різних опалювальних систем в квартирі або житловому будинку, може бути досягнута по-різному. Але, найбільш ефективний засіб, на сьогоднішній день, яке дозволяє досягти максимальної продуктивності при роботі опалювальної системи, це розподільний колектор опалення.

Принцип дії

Основне призначення даного пристрою — це пропорційний розподіл теплових потоків, які виділяються всілякими теплоносіями. Крім якісного виконання основних завдань, у цій технології є ще цілий ряд переваг і відмінних характеристик, про які буде сказано далі.

Гребінка, виконана з металу, і має різні виходи, до яких підключаються опалювальні прилади, що знаходяться в будинку — це і є розподільний колектор опалення. Його призначення полягає в регулюванні температури, а також обсягу і тиску подачі, яке виходить від теплоносія. Говорячи більш простою мовою — пристрій здійснює централізований контроль над усіма опалювальними процесами, беручи до уваги кожну кімнату житлового приміщення.

Додатково на колектор можуть бути встановлені лічильники тепла, а також клапани, які здійснюють злив і випуск води, і разом з цим, повітря. Щоб мати можливість в будь-який момент відключити потік теплоносія, передбачається можливість установки на висновки спеціальних кранів, вони можуть бути відсікають або регулювальними. Сам пристрій монтується в опалювальну систему у вигляді колекторного блоку. Він складається з прямого та зворотного гребінки, які, в свою чергу, обладнані кранами і випускними вентилями.

Принцип роботи гребінки досить простий — розігрітий котлом носій тепла, надходить в подає гребінку, і після цього розподіляється по всіх приладах. Для кожного приладу є трубопровід, через який до нього і надходить носій тепла. Після цього, рідина, яка і так втратила частину тепла, ще сильніше охолоджується в радіаторі, і за спеціальною трубі надходить у зворотний гребінку, а потім і в котел. Такий розподіл дозволяє всім радіаторів в рівній мірі розігріватися, бо кожен має свою трубу подачі.

Коли в будинку кілька поверхів, колектор для опалення слід встановити на кожному з них, і в результаті мати окремий контур опалення на всіх поверхах, а також автономне регулювання.

У разі необхідності, можливе відключення опалення на всьому поверсі, а також окремих приладів, що дозволяє набагато простіше проводити обслуговування або ремонт всього вузла. Також, це жодним чином не позначиться на роботі цілої системи опалення. Використання колекторних систем в рази підвищує ефективність експлуатації опалювальних приладів, так як на висновки можлива установка допоміжного обладнання, яке регулює температуру, витрату, і тиск.

Розподільні колектори можуть відрізнятися між собою за кількома показниками, таким як:

· Місце встановлення;

· Число контурів;

· Наявність елементів в трубопроводі.

Зараз виробники можуть запропонувати всілякі моделі розподільних гребінок для води, зокрема, пристрої по максимуму оснащені можливим набором елементів. Так, подаюча частина може мати витратомір — пристрій регулює потік носія в окремо взятій петлі, для кращого розподілу. Зворотня труба може бути оснащена термодатчиками, які контролюють температуру всіх приладів. Також, система може автоматично стежити за нагріванням радіаторів. Але ось ціна такого пристрою буде вельми пристойною.

Існують і менш складні, і від цього дешеві моделі. До їх числа належить гребінка для системи опалення з латуні, з дюймовим діаметром проходу. Виріб має заглушки і, якщо потрібно, сюди можна встановити додаткові прилади. У продажу також є литі пристрої, або ж спрощені, обладнані цанговими зажимами для трубопроводів і металопластику.

Даний тип колекторів є найбільш дешевий сегмент, але при їх застосуванні,  можуть виникати ускладнення, такі як витік теплоносія в місці з'єднання з вентилем, через зношування ущільнювача, але в основному це не пролеблема, його можливо буде замінити, треба лише щоб він був розбірний.


3436 переглядів

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!