Твердопаливні котли

Твердопаливні котли

У наші дні ринок опалювального обладнання успішно освоюють багато компаній з колишніх країн СНД. З кожним роком вони все впевненіше конкурують навіть з найсильнішими зарубіжними брендами. Зростає попит і на твердопаливні котли українського виробництва. Далі ми поговоримо про найбільш відомих марках і про їх привабливих сторонах.

Твердопаливні котли тривалого горіння в Україні
Загальна характеристика котлів, вироблених в Україні
Фахівці, котрі розуміються на котельному обладнанні, напевно помітять, що за своєю конструкцією виготовляються в Україні твердопаливні котли дуже схожі на елітне обладнання брендів Herz, Herlt, Hargassner і деяких інших, причому мова йде про їхні повноцінні версії, а не полегшені, з якими нашому споживачеві доводиться мати справу найчастіше.
Освоюючи виробництво твердопаливних котлів в Україні, компанії-виробники активно переймають досвід своїх зарубіжних конкурентів, але не просто копіюють його, а намагаються вдосконалити з урахуванням характерних для наших країн умов.
Зарубіжні дилери вважають за краще постачати «урізані» моделі, наприклад, без футерування камери згоряння. Такі котли погано працюють на сиром паливі і, оскільки вони поширені практично повсюдно, багато користувачів помилково приписують цей недолік всім твердопаливним котлах.

Піролізні котли
Піролізні котли українського виробництва виготовляються з повним оснащенням. Обов'язковою є футерування камери згоряння жароміцним бетоном та іншими складами.
Як паливо для такого агрегату можна використовувати навіть сирі дрова з вологістю до 50%, при цьому його експлуатаційні характеристики залишаться на найвищому рівні.
Чим ще вигідно відрізняється українська продукція від ввезеної з-за кордону? Можна виділити кілька переваг:
1. Універсальність. Наши виробники враховують складності, пов'язані з низькою якістю палива і перебоями в його постачання, тому їх котли практично є «всеїдними».
2. Надійна електроніка. Не секрет, що якість електропостачання в наших країнах, особливо у віддалених від міст населених пунктах, залишає бажати кращого. Ця обставина враховують при розробці електронних систем управління і контролю для українських твердопаливних котлів, тому вони здатні зберігати працездатність навіть при значних коливаннях напруги в електромережі.
3. Доступність запчастин. У разі поломки доставка запчастин для українського котла займе менше часу і коштів, ніж для його імпортного «колеги».
4. Низька вартість. У той час як за своїм оснащенням українські твердопаливні котли відповідають самим дорогим моделям елітних зарубіжних брендів (які, нагадаємо, до нас практично не потрапляють), вони мають ту ж вартістю, що і агрегати економ-класу тих же виробників. Почасти ця обставина зумовлено тим, що продаж твердопаливних котлів в нас здійснюється безпосередньо виробниками, а тому не передбачає дилерських націнок.
Твердопаливні котли українського виробництва
З огляду на зазначені гідності, а також широкий набір функцій і довговічність українських котлів, все більше споживачів роблять вибір на їхню користь.
Виробники твердопаливних котлів в Україні
Сьогодні опалювальні котли на твердому паливі в Україні виробляють близько десятка компаній. Про тих з них, чия продукція набула найбільшого поширення, ми розповімо далі.
Торгова марка «Атон»
Добре відомі котли виробництва Атон, які випускаються на Лебединському моторобудівному заводі, що входить до складу ВАТ «МоторСіч». Робота агрегатів заснована на застосуванні піролізної технології, суть якої полягає в утворенні горючого газу при тлінні деревного палива в умовах нестачі кисню. Такі прилади ще називають газогенераторними або котлами тривалого горіння.

Твердопаливний котел Атон
Потужність котлів «Атон» варіюється в межах від 16 (побутові моделі) до 360 кіловат (агрегати промислового призначення).
Конструкція котлів дозволяє заправляти їх різними видами палива:
дровами;
торфобрикетами;
деревними брикетами;
брикетами з соломи і тирси;
відходами підприємств деревообробки і меблевих виробництв (деревостружкові плити, фанера та ін.).
Розміри топки дозволяють розміщувати в ній поліна довжиною до 1 м і діаметром до 410 мм, таким чином користувач звільняється від необхідності колоти дрова.
За рахунок новаторських рішень розробникам котлів «Атон» вдалося в шість разів скоротити витрату палива, завдяки чому покупка котла окупається всього за рік. На кожні 100 кв. м площі опалювального приміщення витрата котла становить не більше 30 кг дров на добу.
Для футеровки камери згоряння застосовується муллито-коррундовая суміш. Електронні блоки управління, що встановлюються в котлах «Атон», виробляються польською компанією Tatarek. Термін гарантії на 5 років.

Твердопаливні котли Данко
Твердопаливні котли Данко зі сталевим теплообмінником здатні працювати на різних видах твердого палива: деревина, брикети, вугілля, антрацит. Дане обладнання призначене для опалення приватних будинків, котеджів, громадських і промислових приміщень.

Продукція Данко проводитися: на японській лінії «Amada» — штампування, на фінському обладнанні «Finn-Power» — листозгинальна пресування, на данському конвеєрі «Ideal- Line» — збірка і кінцева фарбування. Після виготовлення виробу проводять тестування, вся продукція сертефецірована на території України.

Сучасні котли Данко виготовляються на високотехнологічному обладнанні імпортного виробництва і неодноразово піддаються заводським випробуванням на міцність сталевого теплообмінника під впливом тиску, що повністю виключає заводський брак в обладнанні. У спеціальній лабораторії фахівці компанії "Агроресурс" проводять заміри теплової потужності котлів, що дозволяє надати кінцевому споживачеві об'єктивну і точну технічну характеристику про виробленої техніці.

Котли «Данко» представлені в четирьох серіях:
1. Данко-ТЛ і Данко-ТН.
Моделі мають чавунний (серія Данко-ТЛ) і сталевий (серія Данко-ТН) теплообмінник. Котли набираються з декількох секцій, які можна відремонтувати окремо. Потужності котлів серій «Данко-ТЛ» і «Данко-ТН» вистачає для опалення приміщень площею до 450 кв. м.
2. Данко-Т.
Ці котли оснащуються сталевим теплообмінником. Призначаються для обігріву приміщень площею до 700 кв. м. Роботою насоса і вентилятора керує вбудований контроллер.

3."Данко АКТВ-20"

Апарати побутові комбіновані типу "Данко АКТВ-20" зі сталевим теплообмінником і чавунною плитою працюють на різних видах твердого палива (вугілля, деревина, антрацит) і призначені для теплопостачання індивідуальних житлових будинків та споруд комунально-побутового призначення, обладнаних системою водяного опалення і для приготування їжі. Такі апарати повністю забезпечують обігрів приміщення площею обігріву до 200 м2, а завдяки зручним одно- і двухкамфорним плитам створюють умови для швидкого приготування їжі. Завдяки конструктивним особливостям топки є можливість переставляти чавунні колосники на різні рівні і ефективно використовувати апарат як в зимовий (опалення і приготування їжі) так і в літній (пріоритет приготування їжі) періоди.Поєднання двох різнофункціональних виробів (котла і плити) в одному апараті уможливлює значно розширити житловий простір приміщення і досягти значної економії коштів.

Котли довготривалого горіння "Буран"
Завдяки можливості тривалої роботи без участі користувача, твердопаливні котли тривалого горіння українського виробництва користуються підвищеним попитом. Тому при розробці своїх агрегатів інженери компанії «Буран» робили ставку саме на цю технологію.
У каталогах даного виробника представлені як дров'яні котли, так і орієнтовані на застосування вугільного палива. Гідність вугільних котлів полягає в їх здатності працювати в низькотемпературному режимі.
Як і інші низькотемпературні твердопаливні агрегати, вугільні котли «Буран» можуть працювати без дозаправки від трьох до п'яти діб. Для моделей, що працюють на дровах, цей період становить близько 30 годин.
За рахунок застосування теплообмінника особливої ​​конструкції розробнику вдалося збільшити тепловіддачу на 40% в порівнянні з іншими моделями твердопаливних котлів.
Ще одне вдосконалення — що має незвичайну конструкцію розсіювач повітря, який забезпечує обертання потоку повітря в зоні горіння за годинниковою стрілкою. Завдяки цьому технічному рішенню, згоряння палива в котлі «Буран» відбувається рівномірно по всій її площі. Саме по собі пристрій для подачі повітря також може обертатися навколо своєї осі, тому з його допомогою можна здійснити чистку камери згоряння від відкладень сажі і смоли.


5629 переглядів

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!