Види газових котлів

Види газових котлів

Двоконтурний котел — завдяки вбудованому додатковому теплообміннику, а іноді і бойлеру, нагріває воду також і для гарячого водопостачання. Вони (котел і бойлер) займають менше місця, тому їх можна розмістити на кухні.

Одноконтурний котел нагріває воду тільки для системи центрального опалення. У одноконтурному котлі немає теплообмінника для нагріву води. Для приготування гарячої води, до нього приєднують бойлер.

Підлогові одноконтурні котли, потрібно додатково оснащувати: розширювальним баком, циркуляційним насосом, запобіжним клапаном, що вимагає додаткового місця для їх монтажу. З огляду на розміри такого котла, його краще встановлювати в окремому приміщенні.

Роботи з монтажу одноконтурного котла і бойлера складніше, ніж роботи по монтажу двоконтурного котла.

Двоконтурні котли займають менше місця, ніж одноконтурні. Він навішується на стіні. Всі необхідні для функціонування елементи змонтовані в його корпусі.

Конденсаційні котли продуктивні і економічні. У момент згоряння газу утворюють і конденсують пар. Енергія, що отримується в ході цього процесу, підвищує енергоефективність. ККД становить 103%.

Підлоговий або настінний?

Більшість газових котлів, призначених для будинків на одну родину — настінні.Підлогові є котли з вбудованим бойлером великої місткості, і потужністю від 30 кВт.

Стаціонарні котли з вбудованим бойлером мають великий корпус, де агрегати розміщені разом з бойлером, для накопичення нагрітої котлом води. При ємності бойлера більше 100 літрів, габарити і вага котла виключають навішування його на стіну. Такі котли візуально нагадують холодильник, оскільки всі з'єднання, оснащення та арматура приховані в одному корпусі. Вони є альтернативою котла і окремого бойлера. Котел з вбудованим бойлером можна встановити в котельні, коморі або майстерні.

Стаціонарні котли без бойлера мають іншу конструкцію, ніж настінні. Їх найважливіший елемент — теплообмінник — виготовлений з чавуну. Теплообмінний апарат-це пристрій, в якому здійснюється теплообмін між двома теплоносіями, різних температур. Теплообмінник з чавуну більше і важче, ніж сталеві або алюмінієві теплообмінники настінних котлів. Котли з чавунним теплообмінником дорожче. Вони невибагливі в експлуатації. Рекомендується використовувати в будинках зі старими системами центрального опалення, в яких необхідно замінити старий котел на новий.

Настінні котли без бойлера невеликих розмірів і невисокої ціни.

Двоконтурний з проточним водонагрівачем котел — це укомплектована кательня — з розширювальним баком, запобіжним клапаном і циркуляційним насосом. Він є хорошим рішенням для невеликого будинку або квартири, в яких немає місця на установку великогабаритного устаткування.

Настінні котли з бойлером — комфортні при подачі гарячої води. Окремі моделі в автоматичному режимі змішують гарячу і холодну воду, підтримуючи запрограмовані параметри.

розрізняють:

одноступінчасті котли — котли з одним рівнем потужності;
двоступеневі котли — з двома рівнями;
котли з плавним регулюванням потужності — уникає надмірних витрат газу.
Відкрита і закрита камера згорання

Котли з відкритою камерою мають природну тягу повітря. Прості, але потрібна хороша витяжна вентиляції в приміщенні. Енергозалежні.

Закрита камера згоряння — ускладнена конструкція. Вентилятором, вбудованим всередину, видаляються продукти згоряння, і подається повітря для горіння. Не потрібно димар і припливно-витяжна вентиляція.

При виборі котла враховуйте його безпеку, зручність і ціну


4676 переглядів

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!