Системи водяного теплої підлоги

Системи водяного теплої підлоги

Системи водяного теплої підлоги мають велику популярність, оскільки системи водяно теплої підлоги надійні, економічні і дозволяють отримати високий рівень комфорту. Однак щоб отримати всі переваги опалення будинку водяними теплими підлогами потрібно розібратися в теорії і грамотно виконати монтаж водяної теплої підлоги.
  

Монтаж водяної теплої підлоги.
Система водяного теплої підлоги може бути як основним видом опалення в будинку, так і служити виключно для підвищення комфортності, в той час як функцію основного опалення будинку буде виконувати система радіаторного опалення.
В якості основного опалення в будинку традиційно використовується бетонна водяна тепла підлога (бетонна система). Однак монтаж водяної теплої підлоги по бетонній системі можна виконати тільки в будинках із залізобетонними перекриттями або на перших поверхах будинків з технологією підлог по грунту.
Якщо ж монтаж водяної теплої підлоги планується виконати в каркасному будинку, або іншому будинку з дерев'яними підлогами і перекриттями, то в цьому випадку виконується монтаж легкої водяної теплої підлоги. Легку водяну теплу підлогу можна розглядати як систему підвищення комфорту. Як правило, система легкого водяної теплої підлоги працює в комбінації з системою радіаторного опалення.
Якщо система опалення комбінована (радіатори і водяна тепла підлога), то на контури водяної теплої підлоги встановлюється змішувальний вузол для теплої підлоги, який підключається до колектора для теплої підлоги. Змішувальний вузол дозволяє подавати в труби водяної теплої підлоги теплоносій зниженої температури.
Принцип роботи змішувального вузла для теплої підлоги полягає в змішуванні теплоносія з двох потоків: з магістральної труби системи радіаторного опалення і з колектора зворотних трубопроводів системи підлогового опалення. Таким чином, виходить змішана вода необхідної температури, встановленої на регуляторі термостатичного клапана.
  
При обмеженому бюджеті змішувальний вузол для теплої підлоги можна зробити своїми руками. Змішувальний вузол для теплої підлоги заснований на триходовому змішувальному клапані, який може бути двох видів: з вбудованим термостатичним елементом або з термостатичною головкою з виносним датчиком.
Більш надійним є варіант триходового змішувального клапана без вбудованого елемента, тобто такого, на який треба окремо встановити термоголовку з виносним датчиком.


Термоголовка (1) з виносним датчиком (14) зовні схожа на термоголовку для радіаторів опалення, однак вимірює вона не температуру навколишнього повітря, а температуру теплоносія (або труби по якій проходить теплоносій). У тих випадках, коли монтаж водяної теплої підлоги планується виконати в окремих невеликих приміщеннях, наприклад, в санвузлі або дитячій кімнаті, тоді можна не встановлювати змішувальний вузол. Економічно вигідніше в таких випадках буде установка регулятора водяної теплої підлоги, яки до того ж набагато компактніші змішувального вузла.
При проектуванні системи радіаторного опалення часто виникає необхідність влаштування водяних теплих підлог в окремих невеликих приміщеннях. Таким приміщенням може бути санвузол або невелика дитяча кімната. Природно, так просто взяти і підключити контур теплої підлоги до системи радіаторного опалення з температурою теплоносія 60-70 ° С не вийде. Ні, звичайно, технічно це можливо. Але таке рішення буде невдалим, оскільки оптимальною є температура поверхні підлоги 19-26 ° С (ISO 7730).
З іншого боку, встановлювати змішувальний вузол для теплої підлоги для підлогового опалення окремого приміщення площею, наприклад, 15 кв. м. економічно недоцільно. В даному випадку оптимальним рішенням буде використання регулятора водяної теплої підлоги — RTL боксу. Такий регулятор водяної теплої підлоги може по-різному називатися у різних виробників (Multibox RTL Heimeier, Unibox RTL Oventrop), але суть при цьому залишиться одна.
  
Принцип роботи регулятора водяної теплої підлоги принципово відрізняється від принципу роботи змішувального вузла для теплої підлоги.
При використанні змішувального вузла для теплої підлоги відбувається змішування теплоносія з двох потоків: з магістральної труби системи радіаторного опалення і з колектора зворотних трубопроводів системи підлогового опалення. Таким чином, виходить змішана вода необхідної температури, встановленої на регуляторі термостатичного клапана.
При використанні регулятора водяної теплої підлоги змішування не відбувається: теплоносій надходить в трубопровід підлогового опалення безпосередньо з системи радіаторного опалення. Завдання регулятора водяної теплої підлоги, а точніше RTL-вентиля, вбудованого в нього, полягає в обмеженні температури теплоносія на виході з контуру водяного теплої підлоги. Таким чином, теплоносій із системи радіаторного опалення надходить в контур водяної теплої підлоги порціями. При цьому, перегріву підлоги, як правило, не відбувається за рахунок порційного надходження теплоносія і інерційності стяжки.


2940 переглядів

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!