Автоматика для теплої підлоги

Автоматика для теплої підлоги

Розглянемо на схемах, як підключається автоматика для теплих підлог і яким пристроями можна управляти автоматично.

Відразу уточнимо: принципи застосування автоматичних пристроїв однакові як для радіаторного опалення, так і для водяної теплої підлоги (а також для опалення теплими стінами і плінтусного опалення — якщо ви шукали щось про них).

Розглянемо на схемах, як підключається автоматика для теплих підлог і яким пристроями можна управляти автоматично.

Відразу уточнимо: принципи застосування автоматичних пристроїв однакові як для радіаторного опалення, так і для водяної теплої підлоги (а також для опалення теплими стінами і плінтусного опалення — якщо ви шукали щось про них).

 

ЯКИМИ ПРИСТРОЯМИ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ МОЖНА УПРАВЛЯТИ АВТОМАТИЧНО?

Пристрої теплої підлоги які керуються автоматично це:

циркуляційний насос,

сервопріводи,

термостатичні головки

і термостатичні клапани.

 

УПРАВЛІННЯ ЦИРКУЛЯЦІЙНИХ НАСОСІВ

                                            

Це найпростіший вид управління: залежно від температури теплоносія насос буде включатися / виключатися.

Щоб реалізувати цей спосіб не треба багато знань або особливої ​​кваліфікації. Та й "автоматика для теплої підлоги" тут застосовується не дуже велика: всього-на-всього термостатична головка з виносним датчиком.

 

Управління циркуляційним насосом виглядає так:

Як бачимо, є терморегулятор (білий), встановлений на трубі, при досягненні заданої температури терморегулятор спрацьовує і відключає або включає насос.

Так можна легко зробити автоматичне управління температурою підлоги. Тут терморегулятор відстежує показання датчика, змонтованого в підлозі між (а не на одній трубі!) трубами. Датчик дає команду терморегулятору, який обробляє отриманий сигнал і включає / вимикає циркуляційний насос.

Недолік: якщо один загальний насос на весь будинок, то цей спосіб не завжди підходить, тому що насос відключається по терморегулятора, встановленому в одному якомусь приміщенні, а при відключенні насоса опалення перестане бути по всьому будинку. Даний спосіб підійде, якщо є два насоси, наприклад, на різних поверхах, і потрібно управляти опаленням по одному поверху, не чіпаючи другий.

 

УПРАВЛІННЯ ТЕРМОГОЛОВКОЮ:

Припустимо, перед колектором є змішувальний вузол з триходовим клапаном:

На цей клапан накручується термоголовка, до якої приєднаний термодатчик. Датчик встановлюється на ту трубу, температуру в якій ми хочемо контролювати (можна безпосередньо на подаючий або зворотний колектор). І задаємо потрібну нам температуру на термоголовку. Тепер, за сигналом від датчика термоголовка буде закривати або відкривати триходовий клапан, тим самим регулюючи температуру теплоносія до, знову-таки, потрібного параметра.

 

УПРАВЛІННЯ СЕРВОПРИВОДОМ З ДАТЧИКОМ ПІДЛОГИ:

На колекторі встановлюється сервопривід на кожному контурі і залежно від датчика статі або від терморегулятора проводиться регулювання подачі теплоносія по окремих контурах:

Це хороший спосіб встановити температуру, окрему для кожної кімнати.

Але… Такі системи досить дорогі. І можно використовувати просто просту, звичайну гребінку:

З  прямим або кутовим кранами RTL:

Результат той самий — в кожній кімнаті можем виставити комфортну для проживаючих температуру.

 

УПРАВЛІННЯ ТРИХОДОВИМ ЗМІШУВАЛЬНИМ КЛАПАНОМ:

Вже говорилося вище, що триходовий клапан є частиною змішувального вузла. На наступній схемі він (клапан) на подачі (але ліпше на обратці):

На триходовому клапані на цій схемі встановлений сервопривід, яким і керує термодатчик і терморегулятор.

 

ПОГОДОЗАЛЕЖНЕ УПРАВЛІННЯ ТЕМПЕРАТУРОЮ В ПРИМІЩЕННІ:

Це автоматичне керування роботою системи опалення в залежності від зовнішньої температури повітря.

Тут є контролер, в який закладається певна програма:

Залежно від температури на вулиці контролер підтримує потрібний режим роботи системи опалення, управляючи всіма тими ж пристроями, про які йшла мова вище. Цим способом управління досягається істотна економія газу: відсотків 20… 30.

Насправді, в приватному будинку зовсім не обов'язкова якась наворочена автоматика для теплих підлог. Якщо ви зробите автоматику тільки для циркуляційного насоса, то і це буде дуже добре.

 

 


1508 переглядів

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!