Автоматичний розповітрювач: призначення, збірка, монтаж

Автоматичний розповітрювач: призначення, збірка, монтаж

Автоматичний розповітрювач це допоміжне обладнання системи водяного опалення.

ПРИЗНАЧЕННЯ АВТОМАТИЧНОГО РОЗПОВІТРЮВАЧА

Назва говорить сама за себе: це обладнання, яке нам допомагає в автоматичному режимі позбутися від наявності повітря в системі опалення.

Виглядає він так: бронзовий -

— І з нержавійки:

Автоматичний розповітрювач і відсічний клапан.

Автоматичний розповітрювач складається з корпусу з приєднувальним розміром (зазвичай це півдюйма, 15 мм). Автоматичний розповітрювач можна просто прикрутити в потрібному місці системи опалення, а можна з відсічним клапаном.

Для чого потрібні відсічні клапани?

Клапан, що відсікає ви вкрутили в систему опалення, зверху накручуєте сам автоматичний розповітрювач — він натискає на пластмасовий прапорець і відкриває доступ до системи опалення. Цей клапан, що відсікає потрібен для того, щоб безпроблемно відкрутити, замінити автоматичний розповітрювач, якщо раптом з ним щось трапилося. Тобто, ми починаємо відкручувати, прапорець піднімається вгору — там стоїть пружинка — і відсікає витік теплоносія з системи опалення. Інший автоматичний розповітрювач прикрутили — клапан знову відкрився.

КОНСТРУКЦИЯ АВТОМАТИЧНОГО РОЗПОВІТРЮВАЧА

Давайте на схемі подивимося, як автоматичний розповітрювач працює.

Пристрій автоматичного повітрявідводчика

Теплоносій заходить в порожнину, де розташовується поплавок (зазвичай пластмасовий). Поплавок за рахунок прапорця починає тиснути на підпружинений шток, і відкривається доступ до атмосфери. Таким чином повітря з системи виходить в атмосферу. При заповненні водою поплавок тисне на шток, закриває отвір і перекриває доступ повітря.

За цим принципом працюють всі воздухоотводчики, не залежно від конструкції.

Пристрій автоматичного повітрявідводчика іншого типу

НЕСПРАВНОСТІ АВТОМАТИЧНОГО РОЗПОВІТРЮВАЧА

Які проблеми бувають з відводом повітря?

Зазвичай через неякісний теплоносій закоксовується голка — на ній утворюються солі жорсткості, і вона не до кінця закриває клапан, який починає текти. Тоді потрібно відкрутити кришку, зачистити голку, почистити кулісні механізм і знову все зібрати. На якийсь час проблема буде вирішена.

Друга проблема, яка трапляється у повітрявідвідника, — руйнування кільця ущільнювача під кришкою корпуса.

Автоматичний розповітрювач в розібраному вигляді.

В цьому випадку з-під кришки починає підтікати теплоносій. У цьому випадку потрібно або поміняти кільце, або намотати фум-стрічку на різьбу, якій кришка кріпиться до корпусу.

ВИДИ ФВТОМАТИЧНИХ РОЗПОВІТРЮВАЧИВ

Відвідники повітря бувають декількох видів: прямі, кутові (їх часто ставлять на радіатори замість кранів Маєвського), радіаторні (спеціальні для радіаторів — у них різьблення така ж, як в пробках для радіаторів).

Застосування радіаторних клапанів зручно в тому випадку, якщо система зроблена не зовсім правильно, і в ній постійно накопичується повітря, яке потрібно регулярно видаляти за допомогою кранів Маєвського. При встановленому атоматичному розповітрювачи ця турбота відпадає.

Радіаторний розповітрювач

Принцип дії у всіх клапанів однаковий, незалежно від конструктивних особливостей.

КРАН МАЄВСКОГО

Кран Маєвського — це хоч і не автоматичний, але розповітрювач. І хоча не зовсім по темі статті, але розписувати про нього особливо багато нічого, так що розберемо відразу.

Кран Маєвського ставиться безпосередньо на радіатори:

Для спуску повітря потрібно відкрити викруткою гвинт:

— І повітря буде виходити з отвору у напрямку синьої стрілки.

Щоб видалення повітря було ефективніше, при монтажі радіатора потрібно робити ухил таким чином, щоб та частина радіатора, де кран Маєвського, була трохи вище (на 1… 2 см).

ВСТАНОВЛЕННЯ: ДЕ І ЯК ВСТАНОВИТИ АВТОМАТИЧНІ РОЗПОВІТРЮВАЧИ?

Автоматичні воздухоотводчики потрібно ставити в найвищих місцях системи опалення, тому що, саме там найвірогідніше скупчення повітря і утворення повітрянних пробок.

Рекомендується ставити відведення повітря і за котлом і на колекторах (сенс, гадаю, зрозумілий):

— І на найвищих ділянках трубопроводу, наприклад, при обході дверного отвору зверху (не сказати, що це найкращий варіант: не естетично, та й, буває, розповітрювач починає підтікати… але іноді по-іншому ніяк).

Увага! Перед запуском системи опалення потрібно відкрити ковпачок-заглушку зверху повітрявідводчика.

Основна умова, яке потрібно дотримати, встановлюючи автоматичний розповітрювач — ніпель повинен дивитися вгору, інакше поплавок не спрацьовуватиме.


2764 перегляда

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!