Автоматика твердопаливного котла

Автоматика твердопаливного котла

Проблема твердопаливних котлів в тому, що вони не контролюються по температурі: заклали в котел вугілля, дрова, теплоносій нагрівся до 90 градусів і шпарить; паливо згорить — температура впала. Знову підкладай паливо. Нам хочеться жити комфортно: щоб були в будинку радіатори або тепла підлога… І як можна менше напружуватися, вже у всякому разі, не заглядати в котельню по кілька разів на день. Існує автоматика для твердопаливного котла? Якщо так, то що з себе представляє? Для відповіді на поставлені питання і написана ця стаття.

НАЙПРОСТІША автоматика для твердопаливних котлів

До недавніх пір єдиний спосіб регулювання інтенсивності горіння палива в твердопаливних котлі було відкривання / закривання дверцят топливника або піддувала. Але не будеш же сидіти і робити це постійно!

Щоб уникнути такого «щастя», умільці придумали механізм, який умовно назвемо термостат (або точніше: регулятором тяги). Він вкручується в корпус котла. У нього є градуювання, за допомогою якої виставляється необхідна температура. Пристрій може повертатися, і при поворотах повертається важіль, який пов'язаний ланцюжком з дверцятами піддувала. Виглядає така автоматика для твердопаливного котла так:

А котел з встановленим на ньому пристроєм так:

При поворотах важеля термостата, ланцюжок натягується, або відпускається, завдяки чому двері піддувала відкривається або, навпаки, прикривається. При цьому горіння палива зменшується або стає інтенсивніше, відповідно температура теплоносія теж зменшується або збільшується.

Як влаштований і як працює цей термостат?

У нього є термометр (датчик температури), який занурюється в теплоносій в котлі. Рукояткою на термостаті задаємо необхідну температуру. І при відхиленні від заданої температури механізм всередині корпусу термостата звертає важіль, який виступає збоку. До важеля кріпиться ланцюжок, поєднана з дверцятами піддувала (шибера).

СХЕМА обв'язки Твердопаливні котли з котлами, які працюють З ІНШИМ ПАЛИВІ

Раніше я писав, що обв'язка котлів, що працюють на різних видах палива, однакова і залежить від виду палива не залежить. Однак, поговоримо про двох схеми обв'язки для твердопаливного котла, тому що прагнення автоматизувати такий котел привносить деякі доповнення.

Нижче пропонується фото обв'язки твердопаливного котла:

Як видно на фото, паралельно твердопаливного котла підключається ще якої-небудь котел: газовий, дизельний, електричний. (Як показує практика, зазвичай підключають електричні котли.) Яка роль цього котла? Якщо вас немає вдома, і паливо в основному котлі згорить, для того, щоб не розморозилася система включається електричний котел і просто підтримує плюсову температуру теплоносія в системі.

Далі викладемо керівні принципи щоб отримати базове поняття:

Ми знаємо, що циркуляційний насос подає теплоносій із системи, проштовхуючи його в котел. Теплоносій, проходячи через котел, нагрівається. Далі через балансування кран нагрітий теплоносій надходить в найближчий радіатор, який може працювати за принципом природної циркуляції, тобто, без циркуляційного насоса. Для чого він потрібен, цей радіатор? Для запобігання перегріву в разі перебою електроенергії. Цей радіатор ставиться без термовентілем!

Нагрітий теплоносій протікає також через бойлер непрямого нагріву. У бойлері є змійовик, по якому рухається теплоносій системи опалення, і змійовик занурений у воду, що надходить в бойлері з водопроводу. Так реалізується гаряче водопостачання в будинку (АГВ).

Далі, після нагрівання побутової води в бойлері, теплоносій надходить до радіаторів. А також, при необхідності, через термостатичний двухходовой клапан надходить в систему підігріву підлоги. Датчик термостатичного двухходового клапана відкриває його, якщо вступник в підлогу теплоносій досягає встановленого рівня температури (зазвичай 35-40 градусів). Якщо ж температура теплоносія вище, то термостатичний клапан закривається, захищаючи статі від перегріву.

Завдяки циркуляційного насоса теплоносій рясно циркулює по змеевикам теплої підлоги.

Повинні бути регулюючі вентилі з можливістю регулювати прохідний потік. Це можуть бути вентилі, засувки, але не кульові крани. Також це можуть бути балансувальні вентилі — більш досконалі для регулювання потоку. За допомогою цих вентилів потік від насоса розподіляється таким чином, щоб його вистачило для підігріву підлоги і, в той же час, щоб потік був достатнім для самого котла.

Далі кран — це кран захисного мірри (природно циркулюючого) радіатора. За допомогою цього крана потік налаштовується таким чином, щоб поворотний патрубок до радіатора був приблизно на 40 градусів холодніше подає патрубка.

Загальний обсяг потоку залежить від циркуляційного потоку і може бути змінений перемиканням швидкості насоса.

СХЕМА ОБВ'ЯЗУВАННЯ ТВЕРДОПАЛІВНГО котла БЕЗ Допоміжного котла

Розглянемо фото, де немає допоміжного котла.

Ми бачимо — запобіжний клапан (вгорі) Ближче до отвору димоходу — двоходовий клапан, поєднаний датчиком температури з циркуляційним насосом цей датчик працює на теплу підлогу, контролюючи температуру в ньому; Нижче насоса — триходовий клапан, від якого йде провід до датчика; цей клапан контролює температуру на обратці, якщо вона висока, то клапан не пускає теплоносій в обратку, а направляє знову в подачу; В низу — балансування кран Червоний — розширювальний бак

Якщо у вас є базові знання ви відрізните на фото де що є.

 

Як вибрати Потужність циркуляційного насоса ПО ПОТУЖНОСТІ котла?

Якщо котел до 10 кВт, то потужності насоса досить від 25 до 60 Вт. Для котла потужністю 20 кВт потужність насоса повинна складати від 40 до 80 Вт. Для котла 40 кВт потужність насоса від 50 до 100 Вт.

Автоматика твердопаливних котлів

Перерахуємо інші пристрої, що застосовуються для автоматизації твердопаливних котлів.

Балансувальний кран виглядає так:

За рахунок рукоятки на ньому регулюється проток теплоносія. На показаному на фото крані є ще і витратомір, за яким можна відрегулювати необхідний потік теплоносія.

Trihodoviy клапан:

— З ручним регулюванням температури (чорним пофарбована раз і «кришечка», за допомогою якої і виставляється потрібна температура). Якщо придивитися, то на фото можна розгледіти: на корпусі клапана вибита схема правильного його підключення.

Термоголовка з виносним датчиком температури:

Датчик кріпиться або в теплій підлозі, або на трубопровід. Залежно від температури, визначеної датчиком, головка спрацьовує, відкриваючи або закриваючи клапан.

Як бачимо, для автоматизації системи опалення, працює від твердопаливного котла, застосовується таке ж обладнання, яке було розглянуто для систем з газовими котлами.


1206 переглядів

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!