Автоматизация опалення за допомогою погодозалежного обладнання

Автоматизация опалення за допомогою погодозалежного обладнання

Автоматизація опалення досягається за допомогою всіляких датчиків і пристроїв, якими ці датчики керують. Взагалі-то, в минулих статтях я вже писав про кімнатних терморегуляторах, що дозволяють автоматизувати опалення. Тут трохи розширимо тему, поговоривши про пристрої, які називаються погодозалежною автоматикою.

Отже, автоматизація опалення може досягатися застосуванням погодозалежного обладнання — контролерів, — які виконують функції управління системами опалення в залежності від зовнішньої температури.

Для чого вони потрібні?

Припустимо, є великий будинок, в якому багато кабінетів, офісів і т. п., і, як включили котел восени на 80 градусів, так він і пропрацював в такому режимі зиму, початок весни — ніхто температуру не зменшує, а люди починають в кімнатах задихатися, відкривати вікна, двері, щоб провітрити. До того ж, енергоносій — це ваші гроші. Тому придумали контролери, які управляють включенням-виключенням опалення, коли це потрібно: на дворі теплішає — датчик дає команду менше гріти теплоносій, холоднішає — додає «вогню». Таке управління системою опалення дає велику економію на енергоносії, не кажучи вже про комфорт.

Функцій у контролерів багато, говорити про всі немає сенсу, зупинимося лише на основних.

Які ж основні функції виконує контролер?

Контролер стежить за температурою: зовнішнього повітря, всередині приміщень, за температурою теплоносія. В останньому випадку до подаючого  і зворотного трубопроводу приєднується термометр. Контролер може керувати циркуляційними насосами, термоголовки, сервопріводамі, триходовим клапаном, газовим пальником. У ньому є захист від замерзання системи.

Отримуючи інформацію від датчиків, контролер цю інформацію обробляє і потім посилає сигнал на виконавчі механізми: клапани, насос, газовий пальник і ін.

Контролер може також управляти кожним електроприводом, встановленим на радіаторах. Таким чином він може заміряти, контролювати і регулювати кожен радіатор окремо в різних кімнатах. Через набору функцій контролери розрізняються по виходах для підключення до тих чи інших приладів.

Контролерів для систем опалення багато — і різної якості і різних виробників.

Практично всі контролери програмовані. Єдина різниця в тому, що вони можуть бути запрограмовані або виробником, на заводі-виробнику, або ви програмуєте самі.

Нижче  бачимо контролер якій монтується на стіні:

Тобто, або розташовуються на стіні відкрито, або ховаються в настінний шафа, призначений спеціально для цього.

У деяких контролерах вбудований контроль за чадним газом, за сигналізацією (на випадок, якщо котельня десь на віддалі і поставлена ​​на сигналізацію). Такі контролери можна «зав'язати» на передачу даних через Інтернет або по стільникового зв'язку. Загалом, автоматизація опалення має зараз можливості дуже великі, проте зовсім не обов'язково в приватному будинку монтувати щось складне і неймовірне. Можна обійтися простою системою управління насосом і то буде суттєва економія на опаленні.


465 переглядів

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!