Гребінка опалення (коллектор)

Гребінка опалення (коллектор)

Ще один пристрій з розряду допоміжного обладнання — це гребінка опалення. По-іншому вона називається колектор. У цій статті розберемо призначення і пристрій гребінки опалення.

Зазвичай гребінки опалення застосовуються в теплих підлогах. Але і в радіаторних системах вони теж зустрічаються, бо є коллекторное підключення радіаторів або, по-іншому, променева система.

ПРИЗНАЧЕННЯ ГРЕБІНКИ ОПАЛЕННЯ

Колекторна (променева) система радіаторного опалення влаштована так: десь (наприклад, під сходами, де він не буде заважати) встановлено колектор; до нього підведені подача і обратка від котла; і вже від колектора теплоносій розноситься до радіаторів по окремим для кожного радіатора трубах подачі; і від кожного радіатора своя обратка повертає теплоносій в колектор. При такому підключенні теплоносій розподіляється по всім радіаторів рівномірно.

Гребінка опалення (колектор) може виглядати так, як на фото:

Тут колектор в колекторному шафі, але може монтуватися і без нього, в який-небудь стінній ніші, і таке інше. Тому що шафи для колекторів стоять немало.

Отже, колекторна система — це два колектора (подаючий і зворотний), що мають деяке число виходів для приєднання труб, що йдуть до радіаторів і від них. Кількість виходів на колекторах вибирається залежно від числа радіаторів, яке планується підключати.

На фото вище видно, що на колекторах монтуються воздухотвідвідники.

У колекторній (променевоій) системі опалення труби, що йдуть від колектора до радіаторів, розкладаються на підлозі і потім їх можна залити бетоном. Зрозуміло, що така система може бути змонтована, якщо в будинку ще немає чистових підлог.

Щоб тепло не йшло в підлогу (в бетонну стяжку), а доходило до радіаторів, труби укладають в теплоізоляцію. Для труб подачі є теплоізоляція червона, а для труб обратки синя:

КОНСТРУКЦІЇ ГГРЕБІНКИ ОПАЛЕННЯ

Колектори випускають різних конструкцій і з різними «наворотами».

На фото нижче показана складна і недешева система для підлоги:

Гребінка опалення в зборі з витратомірами і термоголовками.

Що входить до її складу? Кронштейни для кріплення в шафі або на стіні. Витратоміри на подаючому колекторі (витратоміри потрібні для регулювання кількості теплоносія, що направляється до радіаторів, — щоб теплоносій розподілявся між радіаторами рівномірно).

На зворотному колекторі змонтовані термоголовки — по одній на кожну петлю. Термоголовки відкривають, або прикривають прохід для виходу з системи теплоносія, тим самим регулюють температуру що повертається до теплоносія. Термоголовки дають можливість регулювати окремо кожен радіатор, тому з їх допомогою можна виставити температуру радіаторів для кожної кімнати різну.

Така гребінка опалення з автоматичним регулюванням вартуе багато, і ймовірно, не всім може виявитися по кишені.

Наступний колекторний вузол на фото нижче простіше і дешевше:

Колектори — латунні трубки з дюймовим внутрішнім проходом і різьбами на кінцях — для приєднання запірної арматури і трубопроводів. Ну і виходи — зазвичай півдюймові — для підключення радіаторів. Як видно на фото, на зворотному колекторі є заглушки, щоб при бажанні можна було поставити витратоміри або термоголовки.

Ще варіант розподільних колекторів — з литим корпусом:

З одного боку гребінки внутрішнє різьблення, з іншого зовнішня (дюймова або тричвертна).

І на наступному фото найдешевший варіант:

Одна з недорогих моделей колекторів опалення.

Це гребінка опалення китайського або турецького походження. Такий колектор має цангові роз'єми для металопластикових труб, відповідно для них і застосовується.

В загальному, не дивлячись на дешевизну і простоту, такі колектори цілком працездатні, але мають одну слабкість: теплоносій може почати підтікати в місці приєднання рукоятки вентиля. Причина — знос гумових ущільнювачів. На жаль, ущільнювачі не завжди виходить замінити, і доводиться міняти весь колектор.

Ну і найпростіша гребінка опалення похожа на ось таку гідрострілку:

Звичайна труба з нержавійки з привареними виходами (правда в інших місцях як що мова про колектор). Але в любому випадку така простота дуже оманлива, тому що, все одно, тягне за собою покупку додаткової арматури. Та й вартість нержавіючої труби не найменша.

З метою ж економії можна виготовити колектор самостійно.

САМОРОБНА ГРЕБІНКА ОПАЛЕННЯ

Як зробити колектор своїми руками? Та дуже просто: спаяти його з поліпропіленових деталей (обрізків труб, трійників, вентилів тощо.), Як це показано на фото:

Працювати така гребінка опалення буде нітрохи не гірше, ніж покупна, зате обійдеться в рази дешевше.


5572 перегляда

Комментарии 2

0 анатолій #
20 березня 2018 у 23:35
Ні на одному фото немає термоголовок, з нержавійки зроблена гідровирівнювач а не колектор
0 Адміністратор #
18 квітня 2018 у 10:52
Мова йде про колектори для радіаторів. Хіба в любому випадку треба змішувач на колекторах?
І нарахунок гідровирівнювача, так - гідровирівнювач, - і що? Треба дати людям уявлення, а не инструкцію "склепай сам"
І до речі.. Треба вам термоголовки на фото - будуть. Тільки скажить laugh