Кімнатний терморегулятор: які переваги ми отримуємо від його застосування?

Кімнатний терморегулятор: які переваги ми отримуємо від його застосування?

Як і було обіцяно в минулій статті, тут я розповім про пристрій, який теж називають термостатом, однак, на мій погляд, правильніше його називати кімнатний терморегулятор. Тому що, на відміну від розглянутих в попередній статті, він сам не змішує теплоносій холодний з гарячим, а управляє іншими пристроями, в тому числі і терморегуліровочнимі вентилями.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН КІМНАТНИЙ ТЕРМОРЕГУЛЯТОР?

Терморегулятор дозволяє зробити режим роботи системи опалення найбільш оптимальним, тим самим істотно економити паливо і електроенергію, а також ресурс котла: котел не запускається, коли в кімнатах і без того комфортна температура.

Ще: якщо вас цілий день немає вдома, то ви можете запрограмувати з 8.00 ранку до 17.00 вечора підтримувати температуру в будинку менше 15 град. В інший же час, коли ви вдома, з 17.00 до 8.00, запрограмувати температуру вищу.

За допомогою терморегулятора можна зробити тижневе програмування. Це зручно, якщо опалення десь в дачному будинку, де бувають тільки по вихідним. Тоді ви програмуєте на регуляторі час прогріву системи до комфортної температури, скажімо, з вечора п'ятниці до ранку понеділка, і до вашого приїзду п'ятничним вечором в будинку стане тепло і затишно (ну, правда, в магазин цей пристрій не ходить, в цьому його мінус… :))

ПРИНЦИП ДІЇ КІМНАТНИХ ТЕРМОРЕГУЛЯТОРІВ

Принцип дії терморегуляторів досить простий: контакт замикається / розмикається — все. А все інше — зовнішній антураж, який може відрізнятися, додаючи деякі можливості програмування, ну, і, зрозуміло, вартість.

ВИДИ ТЕРМОРЕГУЛЯТОРІВ

Кімнатних терморегуляторів випускається багато, все їх перерахувати буде не просто, вважаю, що виробники не лінуються і раз у раз викидають на ринок нові моделі… Я наведу лише кілька прикладів — щоб дати уявлення, як це пристрій виглядає.

На фото кімнатний терморегулятор механічний:

Це, мабуть, набільш проста модель. Тут необхідна температура для того або іншого приміщення виставляється обертанням коліщатка. Коли досягається ця температура, всередині терморегулятора замикається контакт, і сигнал йде на виконавчий механізм, тобто, сервопривід, який відкриває / закриває той чи інший вентиль.

На фото нижче зображена ще одна модель електронного термостата:

Принцип дії його точно такий же, як у механічного. Різниця тільки в тому, що задані параметри відображаються на дисплеї.

Електронні термостати більш точні, похибка у них набагато менше, ніж у механічних.

Електронні термостати також бувають різні. Є більш складні, програмовані, на яких можна поставити добову або тижневу програму регулювання.

Отже зробимо підсумок класифікацій кімнатних термостатів:

Термостати типу ON / OFF (провідні регулятори)

Програмовані кімнатні термостати (з можливістю тижневої програми)

Радіо-термостати (бездротові регулятори)

Електронні та механічні

З ЖК дисплеєм, з LED дисплеєм, без дисплея

ЯК ВСТАНОВИТИ КІМНАТНИЙ ТЕРМОРЕГУЛЯТОР?

Спосіб підключення терморегулятора залежить від того, провідний він або бездротовий.

Датчик проводового терморегулятора встановлюється в кімнаті, де треба підтримувати температуру, на ту частину стіни, куди не падають сонячні промені, на висоті 1.5 м від підлоги. До датчику приєднується тонкий двожильний провід (до клем NO і COM; там ще є клема NC, її залишаємо вільною), який тягнемо в котельню і приєднуємо до котла, в якому теж є так само промарковані клеми. Сам датчик працює від 2-х пальчикових батарейок, яких вистачає на довго.

Безпровідний датчик хороший тим, що не потрібно від нього тягнути дроти.

Такий терморегулятор складається з виконавчої частини, яка підключається до котла, і датчика, який можна переміщати по будинку, сигнал від нього проходить крізь будь-які перекриття і стіни. Працює безпровідний терморегулятор теж від двох пальчикових батарейок.

Установка полягає в підключенні виконавчої частини регулятора (за допомогою порівняно короткого двожильного проводу) до котла в котельній і включення її в розетку. Монтувати такий терморегулятор набагато швидше, ніж провідний, тому що не треба тягнути дріт по дому.

Бездротових терморегуляторів можна використовувати кілька штук в одному будинку — на окремі насоси. Тільки потрібно налаштувати номера сигналів у приладів, щоб сигнали не плуталися.

ЯК ПІДКЛЮЧИТИ КІМНАТНИЙ ТЕРМОРЕГУЛЯТОР ДО ГАЗОВОГО КОТЛА?

Практично на кожному автоматичному котлі є контакти для підключення кімнатного терморегулятора. На заводі там ставлять перемичку.

Читаємо в документації, де місце для підключення, щось типо як на схемі:

Знаходимо це місце в котлі і знімаємо заводську перемичку, після чого підключаємо дроти терморегулятора — в цьому немає нічого складного.

Як налаштувати температуру за допомогою кімнатного терморегулятора? — Моделей терморегуляторів багато, розповідати про всі або про якійсь один сенсу немає; купивши прилад, читаємо інструкцію, що йде в комплекті з цією моделлю, і налаштовуємо.

ЯКІ ПЛЮСИ МАЄ ЗАСТОСУВАННЯ ТЕРМОРЕГУЛЯТОРА?

Переваги застосування терморегулятора — підвищення комфорту проживання:

один раз просто виставив комфортну температуру і вона стабільно підтримується;
не треба стежити за тим, щоб постійно регулювати температуру котла зі зміною погоди;
не потрібно крутити вентилі на радіаторах;
не потрібно спеціально вмикати / вимикати котел;
все працює саме — в залежності від температури: похолодало — включає котел, потепліло — вимикає;
показує час (вже не знаю, що зараз не показує час), температуру, включений котел;
легке зміна заданої температури, зручність і простота управління;
можливість встановити денну та нічну температуру, що дозволяє зробити опалення економічнішим.

На закінчення додам: якщо робите систему опалення для себе, то ставте кімнатний терморегулятор і не сумнівайтесь. Тому що його використання значно підвищує якість системи опалення. Терморегулятори підходять до будь-яких котлів: як настінним, так і підлоговим, газовим або електричним або дизельним.


1277 переглядів

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!