Підпитка системи опалення.

Підпитка системи опалення.

Підживлення системи опалення з відкритим розширювальним баком (в системах з природною циркуляцією такі баки не рідкість) не викликає особливих питань: час від часу господар в нього заглядає і при необхідності доливає воду — через нього ж. Це простіше і швидше, ніж приєднувати шланг до штуцера на котлі (якщо такий штуцер взагалі є).

У системах опалення з примусовою циркуляцією (про які йде мова на нашому сайті) такий номер не пройде, тому що. Розширювальні баки тут закриті. Тому підживлення системи опалення здійснюється за допомогою зовні непомітного пристроя (яке і пристроєм-то назвати можна з великою натяжкою).

СХЕМА ПІДЖИВЛЕННЯ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ

Система підживлення знаходиться внизу котла, тому що вона одночасно і для зливу теплоносія:

Ось схема «пристроя» для підживлення опалення:

1 — слив, вхід і вихід; 2 — вентилі; 3 — зворотний клапан; біла труба це байпас

На вході і виході використовується будь-яке з'єднання (1), і спрямований вниз заглушений штуцер, для зливу.

Крани (2) відкриваються в різному порядку при підживленні або зливі системи і закриті у весь інший час.

Зворотний клапан (3) служить для того, щоб після зупинки насоса, яким ми заповнюємо систему, теплоносій не потік назад (не всі насоси можуть тримати створений ними тиск).

Якщо підживлення мається на увазі не з системи водопроводу, то замість  фітинга  ставимо  штуцери  для, наприклад, шланга:

Для чого в цьому випадку потрібен зворотний клапан? Якщо ми підживлюємо систему, а тиск в системі менше, ніж в котлі, то без зворотного клапана піде зворотний потік в систему підживлення: вода з котла змішається з нашою і тиск в системі впаде ше більше, що не є добре.

ЯК ВИКОНУЄТЬСЯ ПІДЖИВЛЕННЯ СИТЕМИ ОПАЛЕННЯ?

При показаної вище схемою заповнення або підживлення опалення робиться просто: дивимося по манометру, що тиск упав, просто відкриваємо кран і наздоганяємо тиск до мінімального робочого. Потім кран закрили, стравили повітря з радіаторів, якщо тиск впав, знову підживлюємо… Нічого складного, проста медитативна робота.

АВТОМАТИЧЕСКАЯ ПІДЖИВЛЕННЯ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ

Зараз продається багато пристроїв для автоматичного підживлення опалення. Ці пристрої автоматично підживлюють систему, якщо в ній тиск впав нижче норми.

Такі прилади НЕ застосовуйте!

Чому?

Припустимо, тиск впав через те, що десь в системі є нещільність (утворилася текти, неважливо з якої причини, може, просто прокладка «полетіла» або ще що). Автоматика спрацює і буде підживлювати систему, створюючи ілюзію, що все справно.

Інший випадок: переповнився розширювальний бак і при кожному запуску системи спрацьовує запобіжний клапан. Знову-таки ми цього не бачимо, а автоматика підживлює систему і все начебто добре, але це поки в один «прекрасний момент» не вийде з ладу запобіжний клапан, і система порветься.

Краще, коли підживлення системи опалення не доручається автоматиці, а виконується вручну. Це не таке важка справа, зате обійдеться без неприємних сюрпризів.


1138 переглядів

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!