Регулятор батареи опалення (термостатичні головки)

Регулятор батареи опалення (термостатичні головки)

Ще одні прилад з розряду допоміжного обладнання — регулятор батареї опалення, який ще називається термостатичні голівка або, скорочено, термоголовка.

ПРИЗНАЧЕННЯ РЕГУЛЯТОРА БАТАРЕЇ ОПАЛЕННЯ

Для чого потрібен регулятор батареї опалення (термостатична головка)?

Він необхідний для того, щоб в автоматичному режимі ми могли підтримувати ту температуру, яку ми хочемо задати для даної кімнати, приміщення.

1. Пряма термостатичні головка (регулятор батареї опалення)

КОНСТРУКЦІЯ ТЕРМОГОЛОВКИ

Регулятор батареї опалення складається з корпусу, як у звичайного радіаторного крана, яким ставиться на вхід і вихід радіатора. Замість стандартного вентиля є накидна швидкознімна гайка, за допомогою якої до корпусу кріпиться термостатична голівка.

На термостатичній голівці є градуювання, яке показує температурний режим, підтримуваний термоголовкою.

Розглянемо пристрій термоголовки.

2. Пристрій регулятора батареї опалення

До корпусу з одного боку приєднується трубопровід (подаючий або зворотний — з боку внутрішньої різьби). З іншого боку накидна гайка і конусное ущільнення. І далі — теж зовнішня різьба, яка вкручується в пробку радіатора.

Накидна гайка зроблена для того, щоб в будь-який момент можна було зручно приєднатися до самого радіатора. Тобто, накидна гайка потрібна для швидкого монтажу-демонтажу запірної арматури. Вгорі корпусу є ще одна накидна гайка — вона потрібна для того, щоб зафіксувати на корпусі саму головку.

ЯК ПРАЦЮЄ РЕГУЛЯТОР БАТАРЕИ ОПАЛЕННЯ?

Усередині корпусу є шток з ущільнювальною гумовою прокладкою. Цей шток може підніматися-опускатися, тим самим відкриваючи-закриваючи прохід. Коли теплоносій проходить через корпус, то за допомогою штока можна зменшувати або збільшувати кількість теплоносія, що проходить через термоголовку, і цим регулювати температуру в нагрівальних приладах.

За рахунок чого відбувається рух штока вгору-вниз?

У термоголовки є так званий сильфон. Це свого роду ємність з рідиною або з газом. Крім того, в цій ємності є «гармошка». При збільшенні температури газ (або рідина — в залежності від конструкції термоголовки) починає розширюватися, тиснути на «гармошку», яка в свою чергу тисне на пружину. А пружина виштовхує шток. Який в свою чергу тисне на шток вентиля.

Коли температура впала, газ стискається, і за рахунок поворотної пружини шток піднімається, в результаті чого прохід для теплоносія в корпусі вентиля відкривається. Ось і весь основний принцип роботи термоголовки.

Наприклад, при 15 градусах в кімнаті газ в термоголовці охолоджений і шток піднято на всю величину, чому теплоносій проходить через корпус вентиля безперешкодно. При збільшенні температури газ в термоголовці розширюється і шток починає приспускатися. При температурі, встановленній на термостатичній голівці, шток остаточно перекриває прохід у вентилі, і теплоносій не проходить в радіатор.

ВИДИ КОНСТРУКЦІЙ ТЕРМОГОЛОВОК

На першій фотографії зображений прямий вентиль з термоголовкою. Існують також кутові крани під термоголовку, як показано на фото нижче.

3. Кутова термостатичні головка (регулятор батареї опалення)

Конструкція термоголовки вибирається, виходячи з конструктивних особливостей трубопроводу вашої системи опалення в залежності від способу приєднання радіаторів.

Особливість кріплення термоголовки до радіатора полягає в тому, що бажано, щоб головка розташовувалася горизонтально: в цьому випадку термоголовка буде краще омиватися потоками повітря і спрацьовувати більш точно.

У продажу термоголовки можуть бути як вже спільно з радіаторними вентилями, так і окремо. На фото нижче зображена термоголовка фірми HERZ.

4. Радиаторная термостатичні головка (регулятор батареї отолпенія) фірми HERZ

Замість мнемосхеми на цій термоголовки нанесено градуювання, по якій проводиться регулювання.

Замість термоголовки автоматичної можна поставити вентилі, зображені на фото нижче.

5. Вентиль, застосовуваний замість регулятора батареї опалення

Відмінність їх в тому, що тут, обертаючи маховик (рукоятку) вентиля, ви самі регулюєте температуру на радіаторі, вручну.

Термоголовки і регулюючи вентилі ставляться на трубі, що подає.

На звороті, на виході з радіатора, можна поставити ось такі спрощені вентилі.

6. Спрощений вентиль, застосовуваний на обратці замість регулятора батареї опалення

У них теж є накидна гайка для приєднання до радіатора, приєднувальний розмір для з'єднання з обраткою. Але замість вентиля кришка, відкрутивши яку ви виявите там шток що повертається шестигранником. Чим це зручно в порівнянні зі звичайним вентилем? Тим, що така конструкція більш компактна.

Розглянути всі конструкції вентилів для радіаторів не можливо (див. фото), їх дуже багато, але принцип дії у них всіх однаковий.

Конструкція, зображена на фото нижче, застосовується на сталевих радіаторах з нижнім підключенням:

7. Термостатична головка для радіаторів з нижнім підключенням

Термоголовка або вентиль накручується зліва, де видно виступаючий з корпусу шток.

8. Термостатична головка (регулятор батареї опалення), приєднана до радіатора знизу

Під час гідравлічних розрахунків системи опалення потрібно обов'язково враховувати, що термостатична головка має гідравлічний опір досить великий. Якщо ви при розрахунках вказали звичайний кульовий кран, а поставили такий вентиль, то цілком ймовірно, що система не буде працювати так, як того хотілося б… але про це я ще нагадаю, коли дійде до розрахунків.


1483 перегляда

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!