Термостат для опалення

Термостат для опалення

У цій статті розглянемо термостат для опалення, різні види термостатів і як вибрати термостат для своєї системи опалення.

ПРИЗНАЧЕННЯ ТЕРМОСТАТА ДЛЯ ОПАЛЕННЯ

Термостати ще називаються терморегуліровочнимі вентилями, а також термостатичними клапанами. Що це таке і для чого вони потрібні?

Зазвичай такі термостатичні вентилі встановлюються в тих випадках, коли потрібно змішувати потоки холодного і гарячого теплоносія, або розділяти один потік на два.

Приклад: потрібно заощадити на теплоносії і в той же час не навантажувати котел. У цьому випадку за допомогою термостата частина води направляється відразу в систему, а не в котел, таким чином, в котлі нагрівається менша кількість води, що дозволяє працювати йому в більш економічному режимі. Тобто, завдання термостата — контроль температури за рахунок змішування подачі і обратки.

За допомогою термостата можна регулювати температуру як у всій системі, так і в окремих її ділянках.

ПРИСТРІЙ І ПРИНЦИП РОБОТИ ТЕРМОСТАТА

Термостат для опалення має  рукоятку що повертається, якою виставляють потрібну температуру:

У термостата на фото три виходи: через один входить подача з температурою води, наприклад, 90 град., До іншого виходу приєднується обратка, в якій температура, наприклад, 50 град. Термостатичний вентиль і змішує нам дві подачі, і на виході ми отримуємо вже якусь середню температуру, наприклад, 61 град. Таким чином, термостат працює як змішувач. Пристрій термостатичного вентиля добре видно на розрізі:

ВИДИ ТЕРМОСТАТІВ

Термостати бувають різного типу: двоходові (прохідні), триходові (змішувальні змішують потоки гарячого і холодного теплоносія, а розділові поділяють), четиреходові ...

Двохходовий термостат виглядає так:

На фото нижче один з термостатів фірми ESBE:

Вони бувають у них різні. На фото видно, що на корпусі самого термостата є схема, відповідно до якої слід підключати термостат до труб: з сторони червоного прямокутника приєднується подаюча труба з гарячим теплоносієм, з низу до синього — це обратка з охолодженим теплоносієм, і з боку, на виході, змішаний теплоносій .

Є багато моделей термостатичних вентилів, наприклад, такий:

— Або такий:

На наступному фото зображений термостат для опалення з електричним сервоприводом, який кріпиться до корпусу клапана замість механічної головки.

Що являє собою сервопривід? Сервопривод — це свого роду маленький електродвигун, який управляється від будь-якої команди: припустимо, десь стоїть кімнатний електронний терморегулятор, заміряє температуру, і якщо температура занадто висока або низька, подає команду сервоприводу. Електродвигун обертає вісь, і таким чином відкриває ту чи іншу сторону термостата.

На наступному фото такий же термостат для опалення з сервоприводом, але іншого виробника:

У наступній статті познайомимося з пристроєм, який теж називають термостат для опалення, але конструктивно і за своїм принципом роботи він відрізняється від розглянутих тут. Це — кімнатний термостат, званий також кімнатним терморегулятором (що, мабуть, правильніше).


1261 перегляд

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!