Група безпеки для опалення.

Група безпеки для опалення.

Ще один важливий пристрій — група безпеки для опалення, по-іншому так званий «блок безпеки».

З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ГРУПА БЕЗПЕКИ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ?

Група безпеки для системи опалення складається з корпусу, на якому встановлено три прилади: манометр, запобіжний клапан і автоматичний розповітрювач:

Група безпеки для опалення: зліва направо — запобіжний клапан, автоматичний розповітрювач, манометр

Розглянемо ці прилади кожен окремо.

ЗАПОБІЖНИЙ КЛАПАН

Завдання запобіжного клапана — вберегти систему опалення від занадто великого тиску.
Запобіжний клапан розрахований на певний тиск і при перевищенні цього тиску спрацьовує, тому що — скидає зайве.

Взагалі-то, за компенсацію зайвого тиску в опалювальній системі відповідає розширювальний бак: вода при нагріванні розширюється — її надлишки витісняються в розширювальний бак, чим і зберігається тиск в системі постійним, а система — цілою. При цьому загальна кількість теплоносія у всій системі опалення залишається однаковою.

Але буває, що розширювальний бак чомусь не спрацював. Для такої неприємності і ставиться запобіжний клапан, через який зайва вода скинеться з системи. Щоб вода витікала не на підлогу, приєднуємо трубочку до різьби збоку і виводимо цю трубочку в каналізацію. Висновок: каналізація в котельні дуже бажана.

Важливо! Антифриз в каналізацію скидати не можна!

Зверху запобіжного клапана є рукоятка (червона, схожа на вентиль водопровідного крана). За допомогою цієї рукоятки перевіряємо працездатність запобіжного клапана. Працездатність клапана перевіряється дуже просто: повернули рукоятку у напрямку, вказаному стрілкою — вода потекла, відпустили рукоятку — перестала текти, значить, клапан справний, можемо спати спокійно. Якщо ж вода продовжує підтікати, відкрийте і закрийте вдруге, втретє… зазвичай течія припиняється.

Але якщо клапан наполегливо воду не тримає, доведеться його замінити. І чим швидше, тим краще, тому що його працездатність важлива.

Теплоносій через запобіжний клапан може підтікати через нещільну посадку клапана в сідло (для непосвячених звучить, як дурниця, але це так).

Випускають запобіжні клапани розраховані на різний тиск тому, його підібрати потрібно, виходячи з тиску, на який розрахований наш котел. Для системи опалення приватного будинку купуємо клапан на 3 атм.

Припустимо, у продажу немає групи безпеки з потрібним клапаном. Тоді купуємо перераховані прилади окремо і збираємо блок безпеки своїми руками.

МАНОМЕТР

Манометр — це прилад для контролю тиску в системі опалення.

Як і запобіжні клапани манометри є розраховані на різний тиск, підбирати манометр потрібно такий, щоб їм було зручно користуватися: одного погляду на прилад має бути достатньо для визначення його показань, без будь-яких обчислень.

Висновок: тому що тиск в системі опалення приватного будинку має бути між 2 і 3 атм., То і манометр обираємо не більше, ніж на 4 атм .:

У манометрі дві стрілки: червона — контрольна, чорна — робоча. Червона встановлюється вручну на потрібну позначку (як правило, 2 атм., Для стаціонарних котлів більше не рекомендується, а взагалі, уточнюємо в паспорті котла). Якщо при роботі опалення робоча стрілка відхилилася далі червоної — тривога! Щось «полетіло»!

АВТОМАТИЧНИЙ РОЗПОВІТРЮВАЧ

Вся група безпеки ставиться зверху котла тому що розповітрювач повинен знаходитися в найвищій точці, куди спрямовуються бульбашки повітря.

Детально ж про цей пристрій читайте в статті Автоматичний розповітрювач: призначення, збірка, монтаж 

ДЕ ВСТАНОВЛЮВАТИ ГРУПУ БЕЗПЕКИ?

Якщо котел у вас настінний, то за вас постаралися виробники: блок безпеки всередині або на задній стінці котла вже є.

А ось для підлогового котла потрібно купувати групу безпеки окремо і врізати в систему своїми руками. Де? На трубі, що подає, як можна ближче до котла, але не далі 1… 1.5 м від котла.
Манометр повинен розташовуватися так, щоб його показання були видні без напрягу, при будь-якому відвідуванні котельні. Теплоносій, що випливає через запобіжний клапан, теж повинен бути легко помітний, бо про таке явище потрібно знати обов'язково!

Важливо! Між котлом і групою безпеки ніякі вентилі не ставляться!

ЯКІ БУВАЮТЬ ГРУПИ БЕЗПЕКИ ДЛЯ ОПАЛЕННЯ?

Блоки безпеки бувають різних конфігурацій, наприклад, такі:

Або ув'язані в один корпус:

ще є такі види:

Ну і багато різних інших можна зустріти в продажу, але зовнішність не важлива, тому що працюють всі блоки безпеки однаково, а вибирати потрібно, як було сказано вище, по тиску, на який розрахований запобіжний клапан і манометр.

ЯК ЗРОБИТИ ГРУПУ БЕЗПЕКИ СВОЇМИ РУКАМИ?

Чи можна зробити блок безпеки самостійно? Так. Купити окремо манометр, запобіжний клапан і автоматичний розповітрювач і з'єднати їх один з одним за допомогою трійників, перехідників, сгонов і т. П.

Корпус для групи безпеки можна навіть зварити з залізних з'єднань, або спаяти з обрізків поліпропіленових труб і фітингів, що обійдеться набагато дешевше заводського виробу, в якому багато латуні.

Тільки потрібно розуміти, що групу безпеки з поліпропілену можна ставити тільки в низькотемпературних системах опалення (тепла підлога, а не радіатори!). Чому? Якщо теплоносій з якихось причин нагріється вище 95 градусів, то поліпропілен зруйнується з усіма наслідками, що випливають (не тільки наслідками, а й окропом!)

Ось так, група безпеки для опалення зробить ваше життя спокійним в опалювальний сезон.


1255 переглядів

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!