Група безпеки для опалення

Група безпеки для опалення

Наступний елемент системи опалення: група безпеки для опалення, яка ще називається блок безпеки систем водяного опалення.


 

З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ГРУПА БЕЗПЕКИ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ?

До складу групи безпеки для системи опалення входить корпус,

на якому кріпляться манометр,

автоматичний і запобіжний клапан,

розрахований на певний тиск.
 

Розглянемо окремо елементи групи безпеки: 

ЗАПОБІЖНИЙ КЛАПАН

Запобіжний клапан потрібен для запобігання зайвого тиску. 
Якщо чомусь не спрацював розширювальний бак — НЕ компенсував розширення теплоносія, — то клапан обов'язково спрацює і через приєднувальний розмір (на фото різьблення збоку) відбудеться викид із системи опалення зайвої води. Для зливу (відведення) води через запобіжний клапан на приєднувальний розмір (різьблення) потрібно прикріпити трубочку і вивести її в каналізацію, наявність якої в котельні бажано.
Якщо теплоносій — вода, то влаштовуємо скидання теплоносія з клапана в загальну каналізацію.
Важливо! Якщо теплоносій — антифриз, то скидати його в каналізацію МОЖНА!
Зверху ми бачимо червону ручку на зразок вентиля змішувача; ця ручка потрібна для перевірки працездатності запобіжного клапана: по стрілці відкрили — водичка потекла, відпустили ручку — клапан повинен закритися і присікти витікання води. Це є показником того, що клапан працює, система в безпеці.
Буває, що клапан спрацював, але триває невелика тіч — нічого страшного, спробуйте його закрити і знову відкрити по другому, по третьому разу… не бійтеся, нічого поганого не станеться. Як правило, тіч припиняється.
Якщо вода продовжує текти, значить, клапан не тримає, його потрібно поміняти. Перекриваємо крани на котлі і замінюємо клапан, т. К. Його працездатність дуже важлива. Клапан може не тримати рідину, бо не сідає в сідло (для непосвячених звучить як марення, проте все саме так).
Запобіжні клапани бувають різні — розраховані на різній тиск. Клапан потрібно підбирати, виходячи з того, на який тиск розрахований котел (клапан повинен відповідати котлу за своїм показником, по тиску). У нашому випадку потрібен клапан на 3 атм.
Якщо у продажу немає групи безпеки з потрібним клапаном, то потрібно просто зібрати групу безпеки самостійно з відповідним клапаном.
МАНОМЕТР


За манометром ми можемо спостерігати тиск в системі. Манометр потрібно підбирати такий, щоб їм було зручно користуватися. Якщо робочий тиск має бути між 2 і 3 атм., То манометр ставимо не більше як на 4 атм .
 
Якщо поставити манометр на більший тиск, то спостерігати на ньому буде незручно: доведеться придивлятися до дрібних розподілам.
Користуватися манометром просто. Червону стрілку встановлюють на відмітку, що відповідає, максимально рекомендованному тиску в 2 атм. (Понад 2 атм. Підлогові котли тримати не рекомендується. Це повинно бути вказано і в паспорті котла.) Якщо в процесі роботи опалення "робоча" стрілка відхилилася далі червоною — труби тривогу, щось не в порядку.
Зазвичай група безпеки ставиться над казаном, щоб правильно працював саме розповітрювач — він повинен бути в самій верхній точці системи, т. К. Пухирці повітря прагнуть вгору і будуть виходити через розповітрювач.
Детально ж про цей пристрій читайте у статті Автоматичний розповітрювач: призначення, пристрій, установка.

 

Де встановлюється ГРУПУ БЕЗПЕКИ?

У настінних котлах такий блок безпеки вже встановлений, і його додатково встановлювати не треба. Якщо ж у вас підлоговий котел, особливо вітчизняного виробництва, то цих приладів в ньому немає, — їх доведеться врізати в систему опалення самостійно. В якому місці? На подачі, що не далі 1-1,5 м від котла, краще відразу після котла, якомога ближче.
Групу безпеки треба ставити так, щоб свідчення манометра були видні вільно коли ви відвідуєте котельню. Також має бути наочно видно скидання (струмінь теплоносія) з запобіжного клапана — не можна, щоб ми не знали про події витіканні теплоносія через клапан!
Між групою безпеки і котлом НЕ допускається установка кранів.


КОНФИГУРАЦИИ ГРУП БЕЗПЕКИ


Крім показаного на першому фото, блоки безпеки бувають інших видів, наприклад,

такі:
 
Або такі:
 
А ще такі:
 
І багато інших… конфігурацій можна зустріти в магазинах, але принцип роботи у всіх однаковий, тому не лякайтеся, якщо зустрінете блок безпеки, не схожий на зображені на фото.

 

ЧИ МОЖНА ЗРОБИТИ ГРУПУ БЕЗПЕКИ САМОМУ?

Так, блок безпеки можна зібрати самостійно, купивши окремо автоматичний розповітрювач, манометр і запобіжний клапан, і з'єднавши їх між собою за допомогою трійників, сгонів та ін.
Групу безпеки можна спаяти із залишків поліпропіленової труби і фітингів. Такий блок вам обійдеться значно дешевше, ніж заводська конструкція, — оскільки в заводському виробі дуже багато латуні.
Втім, група безпеки з поліпропілену годиться тільки для низькотемпературної системи опалення (тепла підлога), а не для радіаторної! (Якщо котел з якої-небудь причини нагріється вище 95 градусів, то поліпропілен просто зруйнується… з усіма витікаючими — не тільки наслідками, а й окропом!)
Ось такий блок безпеки дозволяє жити і спати спокійно, коли працює система опалення.

 


4208 переглядів

Комментарии 3

0 Олег #
5 травня 2017 у 16:45
Могу посоветовать проверенный интернет-магазин https://feko.com.ua/shop/category/zapornaia-armatura/gruppy-bezopasnosti прошлым летом себе там все заказывали, там консультация с менеджером бесплатная и цени адекватные.
0 Геннадий Коваль #
28 червня 2017 у 06:50
Эти цены "адекватные" для вас )) Да и без грамотного мастера , ни какие консультации не помогут правильно наладить отопление. Как сказали мудрецы: теория без практики мертва, а практика без теории слепа. А мастер обладатель того и другого. Имхо ))
+1 Геннадий Коваль #
28 червня 2017 у 06:59
Да и особо мало кто объяснит, какая группа безопасности лучше - афризо или эсби, APC или АКВА; и почему между ними такая разница в цене. Ведь как показала практика (и статистика мнений мастеров) в системе работают без сбоев и те и эти (о чем продавец-консультант знать не может) - так зачем платить больше? ))