Якій енергоносій вибрати для системи опалення?

Якій енергоносій вибрати для системи опалення?

Від обраного енергоносія і буде далі проектуватися система опалення і підбиратися відповідне обладнання. У цій статті проведемо огляд енергоносіїв, на які можемо орієнтуватися, подивимося, які є плюси і мінуси у кожного.

ОПАЛЕННЯ ПРИРОДНИМ ГАЗОМ

Опалення природним газом коштує дешевше ніж опалення електрикою або дизпаливом. Хоча і сам газ не найдешевший, плюс велика вартість проведення в будинок, особливо якщо газові магістралі знаходяться далеко. Але тим не менш газ і далі популярний.

ОПАЛЕННЯ НА твердому паливу

Тверде паливо — це дрова, кам'яне вугілля, пелети. Воно теж не скрізь в достатку.

Недоліки твердого палива:

потрібно місце для зберігання дров та вугілля;
традиційні котли та печі досить ненажерливі, а при поганому утепленні будинку… вважаю, натяк досить товстий — треба утеплювати будинок!

ОПАЛЕННЯ ЗРІДЖЕНИМ ГАЗОМ

Якщо газу поблизу немає і немає твердого палива, можна «замахнутися» на скраплений газ, який привозять в спеціальних машинах.

Під скраплений газ потрібно спеціальне сховище — ємність, здатна витримувати великий тиск і досить великого обсягу; ємність дуже дорога:

Ємність кріпиться розтяжками на бетонній плиті, щоб грунтові води не видавили її. Як бачимо, потрібні об'ємні земляні роботи і бетонні.

Щоб користуватися так скрапленим газом, потрібно мати дозвіл і дотримуватися відповідних вимог енергонагляду. Ну і земляних робіт тут багато.

Зріджений газ продають і в балонах, проте останнього вистачає лише на кілька годин роботи котла.

До речі, котли, розраховані на природний газ, працюють і на зрідженому газі.

ОПАЛЕННЯ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Існують обмеження від енергонагляду і зазвичай підключити велику потужність не вийде (максимум, 3… 5 кВт), якщо в будинку є газ.

При відсутності газу можна отримати підключення до 15 кВт, але на великий будинок цього не вистачить все одно — особливо при поганому утепленні будинку!

Для опалення невеликих приміщень, наприклад, дачних будиночків, годяться різні електронагрівальні прилади, яких в магазинах і на ринках тьма. Для великих же площ краще обзавестися електрокотлом, конструкцій яких теж багато: ТеНові, електродні, індукційні та ін.

Втім, спокусившись на опалення від електрокотла, потрібно усвідомлювати і вартість електрики. Звичайно, буває, що іншого виходу немає, так що вирішувати однозначно вам.

ОПАЛЕННЯ дизельним ПАЛИВОМ

Дизельне паливо дорого і все дорожче і збирається дорожчати далі.

Схема ж опалення дизельним паливом дуже схожа на схему опалення скрапленим газом:

Потрібно також місце для зберігання достатньої кількості (як мінімум, 2 кубометри):

Ще одна незручність — запах.

Та й якість вітчизняного дизпалива далеко від ідеального, чому при горінні утворюється багато сажі, якій забиваються пальник, її доводиться досить часто (кілька разів за зиму!) Розбирати і чистити.

Є ще один момент, який не заважає знати. Аж в 1972 році була прорахована динаміка розвитку цивілізації в XX-XXI столітті. Розрахунки ілюструються такими графіками:

[Графік динаміки розвитку цивілізації] [прогноз споживання енергоресурсів]

З першого видно (червона лінія), що ресурси мають намір зменшуватися в кількості.

З другого видно, що пік споживання нафти цивілізацією пройдений і далі буде тільки падати, а попит — рости. Відповідно, і ціна.
Які нам потрібно зробити висновки?

Такі: НЕ ПРАВИЛЬНО орієнтувати систему опалення свого будинку тільки на один вид палива, до того ж, що поставляється «комунальниками». Це стосується як дизпалива, так і газу. Втім, напевно, і електрики.

 

ОПАЛЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИМИ ГАЛУЗЯМИ ЕНЕРГІЇ

Екологічні види енергії — це енергія землі, сонця, води і повітря. Я не стану тут про них говорити, хоча вивчення даного питання присвятив багато часу (і продовжую). Справа в тому, що я поки не знайшов джерела такої енергії, який задовольнив би мене по потужності, і який, до того ж, можна було б змайструвати з доступними для мене витратами (крім дров'яної печі і каміна).

 

ВИСНОВКИ ПО ВИБОРУ енергоносії для системи опалення БУДИНКУ

Відразу уточню: я не є прихильником догляду в ліси або відмови від зручностей цивілізації, тому ні в чому такому мене не треба підозрювати і не сприймати мої висновки, як рекламу чогось одного. Самі розумієте, мені немає особливої ​​вигоди що-небудь тут рекламувати, грошей я з вас не вимагаю ...

Наведені тут висновок — це висновок, який я робив для себе, а ви — як хочете.

Отже, на якому енергоносії зупинити вибір?

Моя відповідь: на те, який зручніше і доступніше зараз. Якщо це мережевий газ, дизпаливо або мережеве електрику, то мати в запасі незалежне джерело тепла — печі, каміни, твердопаливний котел ...
Джерело


755 переглядів

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!