Навіщо потрібні циркуляційні насоси для опалення?

Навіщо потрібні циркуляційні насоси для опалення?

Циркуляційні насоси в системах опалення індивідуальних, які не мають спільних компонентів і агрегатів з загальними колекторами обігріву приміщень, оптимізують її ефективну і надійну роботу, продовжують її терміни безаварійної функціональності. З їх допомогою кожен господар будівлі може самостійно регулювати всю роботу системи і підтримувати необхідне тепло в приміщеннях.

Тільки грамотне рішення щодо вибору марки і типу циркуляційного насоса для опалення по показникам потужності  дозволить власнику будівлі значно заощадити на витратах електроенергії і не допустити, при цьому, виходу агрегатів з ладу в результаті неправильного визначення технічних характеристик нагнітаючого апарату з можливостями і вимогам самої теплової мережі будинку .

Тепломережа ваших приміщень може нагріватися в результаті природного теплообміну і не примусової циркуляції теплоносія в мережі. Але це дуже довготривалий процес для прогріву великих за обсягом і площами приміщень.

При застосуванні нагнітаючих циркуляційних насосів на кожну секцію обігріву, враховуючи, що розігріта рідина рухається по трубопроводах зі збільшеною швидкістю, нагрів труб системи відбувається за короткий час і витрати на накопичення тепла скорочуються в рази.

Циркуляційні насоси ще називають агрегатами з «мокрим ротором», де всі рухомі деталі знаходяться в підігрітому теплоносії і все мастильні та охолоджувальні функції лежать саме на ньому.
Ще перевагами «мокрих» насосів можна назвати:

    безшумна робота крильчатки і всіх рухомих частин насоса;
    великі терміни між черговим технічним обслуговуванням;
    економія електрики;
    малі розміри і компактне розташування деталей, звідси — їхня маленька маса;
    легкість і простота при знятті і установці насоса в мережі;
    Насоси цього типу можуть випускатися як з джерелами енергії від трифазної мережі, так і від звичайної «домашньої» мережі в одну фазу з напругою 220 вольт.

Якщо площа будови має значні розміри, то такі насоси ставлять на окремі контури. Наприклад, для опалювання першого поверху, другого і так далі, опалення мансарди, окремо для забезпечення роботи контуру «теплої підлоги».

За якими параметрами підбираються циркуляційні насоси для опалення
При виборі циркуляційного насоса в опалювальній системі вашої індивідуальної будови необхідно враховувати ряд технічних чинників всього колектора опалення і кожної її гілки окремо. Адже від гідравлічного опору в самих трубах системи Ви будете розраховувати потужність насоса, а від висоти опалювального поверху будинку залежить вибір напору, який може створити агрегат.
На загальний вибір технічних данних насоса також впливають такі чинники:

    середньостатистичні кліматичні характеристики даного регіону країни;
    матеріал, який застосовувався під час спорудження будівлі і якими матеріалами були додатково утеплено стіни;
    матеріал і облаштування покриття підлог і міжповерхових перекриттів;

Облаштування віконних прорізів і наявність термо-компенсаційних приміщень. Скільки кубів теплої води в годину може «видати» Ваш насос від цього залежить, наскільки тепло буде в будинку в найхолоднішу пору року. Різниця температур по сезонах може бути компенсована установкою на циркуляційний насос додаткової «автоматики», яка буде стежити за цими перепадами і економити електроенергію в мережі. Цю ж функцію можна забезпечити і ручним регулюванням роботи самого насоса, якщо в ньому є функція фіксованого перемикання потужності двигуна.Отже, запам'ятаємо, головне при підборі насоса для опалення — це його продуктивність, яка залежить від загального обсягу всього контуру, Цю величину завжди перебільшують на кілька відсотків, щоб дати насосу працювати в «полегшеному» режимі. Поверховість будівлі — тут знадобляться дані по можливості створення насосом певного напору в системі. Кілька фіксованих положень по роботі насоса на різних потужностях дасть Вам вибір економії електроенергії при підвищенні зовнішньої температури повітря.


688 переглядів

Рейтинг: 0 Голосів: 0

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!