Призначення байпаса

Призначення байпаса

 Байпас забезпечує роботу опалювальних систем, коли пропадає електроенергія. У той момент, як тільки електрика пропала, просто перекриваються крани, через які подається теплоносій до насосу і відкривається на центральній трубі кран. Якщо використовувати байпас з клапаном, то перекривати крани в ручну не потрібно буде, тому що все відбудеться в автоматичному режимі.

Повторимо. Байпас — це невеликий відрізок трубопроводу, в завдання якого входить перемикання системи опалення з циркулюючої на природну.

Чим гарний циркуляційний насос і байпас? Задатися цим питанням в першу чергу варто власникам так званих «гравітаційних» або систем опалення, в яких здійснюється природна циркуляція теплоносія.

У таких системах нагріта в казані вода природним чином піднімається по вертикальному стояку. Звідти, під дією сили тяжіння, вона розподіляється по батареях, а потім, по трубі «обратки», потрапляє знову в котел.

Головна перевага такої системи безпосередньо випливає з назви — природність. Не потрібно ніяких додаткових пристроїв. Але зате і змонтувати таку систему набагато складніше. Потрібно точно розрахувати діаметри всіх труб і кути їх ухилу. Якщо помилитися, батареї взагалі не будуть грітися!

Сучасні котли, де встановлений циркуляційний насос без байпасу, дозволяють створювати не такі складні системи. Циркуляція теплоносія тут здійснюється за рахунок роботи насоса.

Але простота монтажу не єдиний виграш. Крім того економиться паливо, оскільки не потрібно надмірно нагрівати воду в трубі подачі (більш холодна вода просто не підніметься по стояку). Так само більш ефективно розподіляється теплоносій по батареях — це важливо, якщо їх досить багато або в будинку опалюється кілька поверхів.

Домогтися такої економії можна і в старих системах. Для цього навіть не потрібно міняти котел. Досить буде встановити циркуляційний насос і байпас. Робиться це на трубі обратки, оскільки зазвичай насос не "штовхає», а «тягне» рідину.

Близько котла труба розрізається, і на двох Г-подібних відгалуженнях встановлюється насос. Перед ним ставиться кульовий кран, а так же фільтр грубого очищення. Сам насос розумно прикрутити на «американках» — так його простіше буде, якщо буде потрібно, зняти.

Фільтр грубої очистки, призначений для захисту пристрою від шламу, неминуче присутнього в системах, зібраних із сталевих труб і сталевих або чавунних радіаторів. Кульові крани потрібні, щоб — якщо відключать електрику — перекрити ділянку труби, через яку поступає теплоносій до насоса, і пустити воду до котла, через основний кран більшого діаметру.

В іншому випадку, коли встановлений клапан. У разі відключення електроенергії циркуляційний насос зупиняється, саме тоді в роботу вступає байпас. Відкривається клапан, і циркуляція в системі відбувається під впливом різниці температур рідини на вході і виході котла. Під тиском теплоносія, який створюється після включення насоса в роботу, клапан закривається і забезпечує протік рідини через насос, не допускаючи його перегрів.

Байпаси для системи опалення із зворотним клапаном з'явилися в Україні слідом за продажами циркуляційних насосів. Вони представляли собою обминаючу насос магістраль, яка забезпечувала безпечну роботу системи опалення на випадок відключення електроенергії або при несправності (зупиненні) циркуляційного насосу. Перші варіанти байпасів опалення виготовлялися в основному самими монтажниками на місці, і застосовували, у якості перекриваючого пристроя, кульовий кран, керований в ручному режимі.

Їх головним недоліком була необхідність присутності оператора, який повинен був відкрити кран  обминаючої магістралі відразу ж після припинення роботи циркуляційного насоса і закрити його після відновлення роботи насоса. Пізніше з'явилися зворотні клапани, здатні відкривати проток за рахунок напору природної циркуляції теплоносія. Такі зворотні клапани називають кульовими, так як в якості замикаючого пристрою в них використовують гумову кулю підвищеної плавучості, яка здатна відкривати перетин магістралі навіть при незначній циркуляції рідини в системі опалення.

Байпаси з подібним зворотним кульовим клапаном є кращими для установки в системах опалення з гравітаційною (природною) циркуляцією, так як по суті є автоматичними пристроями, що не вимагають втручання оператора. У цьому байпасі використовується якісний клапан з кулькою з гуми. Використання клапана значно підвищує безпеку системи в порівнянні з аналогічними байпасами з краном замість клапана. Клапан працює без участі людини, в той час як кран потрібно переключати вручну. Це критично в випадках, наприклад зникнення електрики і відсутності людей в будинку — насос не працює і котел може перегрітися. Клапан ж спрацює автоматично. Ставиться вертикально. Коли циркуляційний насос вимкнений, кулька всередині клапана спливає і сприяє руху циркуляції води. Коли насос включений, кулька всередині клапана опускається вниз під дією напору насоса і перекриває основну трубу. Насос сприяє примусової циркуляції.

Порада: Перед тим як почати установку насоса необхідно промити саму систему, тому що в ній можуть зібрати непотрібні тверді частинки.

 


912 переглядів

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!