Чи можна робити водяну теплу підлогу у вашому будинку (квартирі)?

Чи можна робити водяну теплу підлогу у вашому будинку (квартирі)?

Це дуже важливе питання! Тому що при негативній відповіді вам не потрібно буде витрачати час на вивчення цієї теми, а відразу шукати більш підходящий варіант опалювальної системи.

Отже, зробіть ось це:

— Виміряйте висоту дверних прорізів. Якщо ви планували теплу підлогу на першому поверсі або в цокольному або в підвальному, то висота дверних прорізів повинна бути 205 + min15 см. В ідеалі ж до висоти дверного отвору потрібно додати 19 см. (Зауважте, що 205 см — це висота дверного отвору для установки стандартної двометрової двері!) Якщо менше, думаємо про іншу систему опалення: радіаторної або теплих стінах;

— Якщо вікна в приміщенні на північну або вітряну сторону і вони до того ж великі та ще їх кілька, то потужності теплої підлоги може виявитися не достатньо, тому потрібно прикинути можливість постановки додаткових радіаторів. Але краще спочатку зробити тепловий розрахунок, щоб знати напевно, чи вистачить потужності теплої підлоги (як зробити такий розрахунок, докладно описано в розділі Розрахунок теплого водяного статі). Якщо в результаті розрахунку теплові втрати вийшли більше 100 Вт / м2, то чи відмовляємося від теплої підлоги або думаємо про доповнення його радіаторами або про утеплення будинку;

— Якщо ви хочете зробити водяну теплу підлогу в квартирі, то все сказане про дверні прорізи і тепловтрати справедливо і тут. І ще додається питання: чи витримають плити перекриттів додаткової ваги бетонної стяжки? Якщо будинок старої споруди, то однозначно тепла підлога в ньому не малася на увазі. Висновок: тепла підлога в такому випадку буде тільки настильна і, отже, тільки як приємне і недешеве доповнення до радіаторів. Чи виправдані такі витрати?

Розберіться з наведеними трьома питаннями, це заощадить ваші сили, гроші, час.

ЯКЩО ВИ ВИРІШИЛИ ЗРОБИТИ ВОДЯНУ теплу підлогу своїми руками

Щоб зробити водяну теплу підлогу у себе вдома потрібно виконати всього чотири дії:

спроектувати опалення теплою підлогою;
підібрати матеріали і обладнання;
змонтувати теплу підлогу;
запустити готову систему опалення.

Цьому і присвячений розділ нашого сайту про теплі підлоги. Причому, я постарався розташувати матеріал послідовно, крок за кроком.

Вам же потрібно переходити від однієї статті до іншої, не пропускаючи нічого, і виконувати всі рекомендації. За ідеєю, після прочитання останнього матеріалу у вас в будинку повиненна бути готова водяна тепла підлога.

Насправді ж, краще спочатку прочитати всі статті по порядку, нічого не роблячи руками, крім записування в блокноті (НЕ Windows, а в паперовому) основних положень.

Після першого прочитання у вас буде уявлення про те, які види робіт доведеться виконувати, яке обладнання і які матеріали — купити. Це дасть можливість оцінити власні сили і можливості. Та й взагалі, після першого прочитання, якщо ви до сих пір не наважувалися робити водяну теплу підлогу самостійно, у вас складеться розуміння: не таке вже це вкрай складна справа (але це не означає, що можна поставитися до нього легковажно, тонкощів тут вистачає, є де, як слід нашкодити… втім, як в будь-якій справі).

Ну а далі читаємо по другому разу, нічого не пропускаючи, тільки розрахунки виконуємо стосовно вже до свого дому.

Припустимо, ви все ж таки вирішите доручити зробити теплу підлогу фахівцям. Повірте, неосвічених монтажників, проектувальників і виконробів на світі повно. Щоб не доручити пристрій теплої підлоги в своєму будинку випадковим людям, потрібно самому знати норми і правила, вміти поставити правильні питання і з відповідей визначити рівень компетентності найманих працівників. Інакше потім доведеться або переробляти теплу підлогу, що дорого, або все життя мучаться з неякісним опаленням і мерзнути взимку, або майструвати додаткові опалювальні прилади… Коротше кажучи, матеріали даного розділу допоможуть вам "бути в темі" і не дати себе обдурити.


900 переглядів

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!