Монтаж вузлів колектора теплої підлоги

Монтаж вузлів колектора теплої підлоги

Монтаж колектора теплої підлоги з допоміжними пристроями правильніше зробити спочатку  і до нього приєднувати металопластикові труби, розгортати їх і поступово повертатися до колектора.

Ціна на збирання і монтаж розподільного колектора теплої підлоги коливається від 3000 до 8000 гривень в залежності від комплектуючих, так що зробивши цю роботу самостійно ви стільки і заощадите.

ПРО ЩО СЛІД ПАМ'ЯТАТИ ПЕРЕД МОНТАЖЕМ КОЛЕКТОРА?

 Колектор для теплої підлоги бажано розташувати максимально по середині будинку, щоб всі контури були по можливості однієї довжини. Це потрібно і для рівномірного прогріву, і для рівномірності гідравлічних опорів в трубах. Якщо довжини петель будуть приблизно однаковими, можна навіть обійтися без датчиків протоку. 

Якщо будинок в кілька поверхів, то ідеальний варіант — помістити колектор під сходами, де ніхто ходити не буде, але доступ до колектора хороший.

А також  колектор бажано розмістити в найвищій точці системи — для видалення повітря з труб (тоді просто на самому колекторі монтується автоматичний розповітрювач і ніяких проблем з завоздушенням не виникає).

Ну і не важливо, як ви розташуєте  колектор на подачу і на зворотку один щодо одного: що подає зверху, а зворотний знизу, або навпаки — система все одно буде працювати. Хоча насправді все ж радять таки  колектор на подачу розташовувати зверху — щоб тепло від нього не нагріло зворотку.

ЧИ МОЖНА УСТАНОВЛЮВАТИ КОЛЛЕКТОР НИЖЧЕ РІВНЯ ПІДЛОГИ?

Іноді колектор доводиться монтувати не на тому поверсі де сама тепла підлога, а на поверсі нижче, наприклад  котельня на першому поверсі, а тепла підлога на другому. Можливо, ви просто не хочете, щоб колекторна шафа «маячила» на житловому поверсі, тому хотіли б помістити її десь в підвалі.

Власне, ніякого криміналу в цьому немає. Монтаж виконуємо в тій же послідовності, що і для будь-якої іншої ситуації. Проблема лише в тому, що повітря з системи не буде автоматично стравлюватися якщо розповітрювач поставити на колекторі. Висновок: розповітрювач ставимо на ділянці труби між колектором і розкатаними трубами окремо для кожного приміщення і обов'язково на зворотці (!).

До розповітрювача повинен бути доступ і перед ним ставимо традиційний кульовий кран з відсічним клапаном.

Ще раз: Розповітрювачі ставляться на кожну петлю. Тобто, скільки контурів, стільки і розповітрювачів. Висновки зробіть самі: чи варто монтувати колектор нижче рівня теплої підлоги?

МОНТАЖ КОЛЕКТОРА ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ.

1. Установка колекторної шафи (якщо вона планується). Висоту установки шафи потрібно планувати щодо поверхні майбутньої чистової підлоги. Якщо колектор без шафи, то монтуйте його на висоті не нижче 1000 мм від основи, після монтажу всіх шарів теплої підлоги висота від чистої підлоги буде нормальна.

2. Збірка колектора. Це якщо ви будете збирати колектор самі, а не купувати в зборі готовий. Все одно потрібно купити колектор з потрібною кількістю контурів. На фото нижче колектор з чотирма виходами і фітингами під монтаж металопластикової труби:

На першому фото бюджетний варіант  колектора для теплої підлоги, з ручним регулюванням. На другому з росходомірами.

В бюджетному варіанті з одного боку у колекторів зовнішні тричвертні різьблення, з іншого внутрішні теж тричвертні. На коллекторі з розходомірами дюймові внутрішні різби.

При з'єднанні любого колектора з поліпропіленової трубою, що йде від котла, застосовуємо роз'ємне з'єднання. Таке з'єднання називаеться американкою яка складається з гайки, втулки, гумового ущільнювача і накидної гайки. Роз'ємне з'єднання накручується однією гайкою на зовнішнє різьблення колектора (на фото вище — зліва), а з іншого боку накручується такаж американка або поліпропіленова муфта, в якій з одного боку різьблення, з іншого — поліпропіленова ділянка для кріплення до основної труби.

Ну і кріпимо до колекторів всі інші пристрої  які потрібні: перехідники, розповітрювачі, кран для зливу, вентилі… А також кронштейни для кріплення колекторів до стіни.

На зворотному колекторі ставимо звичайний кульовий кран (на одне різьблення колектора)  друге різьблення для з'єднання з обраткою, що йде в котел — для заповнення і зливу системи опалення.

Пам'ятаємо про підмотку різьблення — там, де без цього не обійтися, як зрозуміти чи можна обійтися без підмотки — дуже просто: є ущільнювальне гумове кільце — підмотка не потрібна, немає такого кільця — мотаємо.

Після складання колектора потрібно помістити в шафу, для чого в шафі є направляючі, які пересуваються горизонтально на потрібну відстань один від одного:

Відстань між направляючими залежить від довжини колектора. На направляючих є болти з гайками, за допомогою яких колектори і кріпляться.

Якщо колектор не в шафі, то кріпити його можна на будь-якій висоті, зручній для приєднання потім труб (в сенсі, не потрібно робити його занадто низько, інакше буде незручно підводити труби петель).

Під пластиковий дюбель свердлимо отвір трохи більшої глибини, ніж довжина дюбеля, — щоб пил від свердління, що залишилася в отворі, не завадило забити дюбель повністю.

МОНТАЖ МЕТАЛОПЛАСТИКОВИХ ТРУБ ДО КОЛЛЕКТОРІВ.

Перш ніж кріпити металопластикові труби, потрібно приєднувальний кінець труби развальцювати і внутрішній її діаметр зачистити від задирок, інакше можна пошкодити гумові кільця ущільнювачів.

Далі одягаємо накидну гайку на саму трубу. Потім — обжимну шайбу, на якій є розріз і всередині є насічки. Коли гайку починаємо затягувати, шайба стискається і за рахунок насічок щільно обжимає трубу. Далі: надягаємо трубу на місце, стежачи, щоб не пошкодити кільця ущільнювачів, і вручнунакидна гайка закручується (потім підтягується ключем) (про все це більш детально і з картинками читайте в статті ....).

ІНШЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ МОНТАЖУ НА КОЛЕКТОРІ. 

Також на колекторі потрібно встановити автоматичний розповітрювач (жовтий праворуч).

Важливо! Збираючи колекторний вузол, стежимо за розташуванням виходів на трубу, які повинні дивитися вниз, розповітрювач — вгору (повинен перебувати у верхній точці вузла).

Крім перерахованих вище деталей (Розповітрювач, кульового крана, перехідників, колін, муфт ...), на першому (з самого верху) фото зображена байпасна ділянка між подаючою та зворотною трубами. У деяких випадках на цій ділянці також встановлюється кульовий кран оскільки байпас збирається з різних матеріалів (в деяких випадках з поліпропіленової труби), то і кульовий кран потрібно купити для такої труби. Призначення байпаса розглядається в одній з попередніх статей, нагадаю лише, що потрібен він для регулювання температури теплоносія. Але краще вже зібрати і поставити замість цього крана змішувальний вузол, який буде регулювати температуру автоматично, про що читайте нижче.

Сервоприводи або термостатичні головки, що регулюють проходження теплоносія, ставляться на зворотному колекторі (на відміну від радіаторного опалення, в якому термоголовка на подачі до радіатора). Так роблять для того, щоб уповільнити догляд гарячого теплоносія з контуру, таким чином отримуючи від нього (від теплоносія) більше тепла.

 

ЗБІРКА ЗМІШУВАЛЬНОГО ВУЗЛА.

Колекторний вузол може включати в себе і більше: циркуляційний насос, дво- або триходовий клапан, термодатчик (див додатково Змішувальній вузол теплої водяної підлогі) Як на фото:

Зліва модуль підмішування (змішувальний вузол) з насосом, триходовим клапаном; тут також термометр, термостат (біла «коробочка» над насосом). Між модулем підмішування і колекторами можна додати кульові крани, щоб не тільки відключати при необхідності одну від одної, а й для зручності прогонки теплоносія і видалення повітря при першому заповненні теплої підлоги.

На самому колекторі встановлені витратоміри на подачі і є гнізда для сервоприводів на обратці. Довжина труб в петлях різна. За рахунок регуляторів протоку можна відрегулювати витрату теплоносія.

Всі елементи змішувального вузла мають накидні гайки, що істотно спрощує їх з'єднання між собою. Змішувальних вузлів багато різних комплектацій (принцип роботи у всіх один), до кожного додається інструкція по збірці. Пам'ятаємо тільки, що при з'єднанні накидними гайками потрібно додавати гумові прокладки.

На цьому власне монтаж колектора теплої підлоги завершено. Про те, як приєднати до колектора трубу теплої підлоги, читайте в наступній статті.


3604 перегляда

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!