Обладнання для теплої підлоги

Обладнання для теплої підлоги

Щоб не розтікатися на кілька сторінок, тут зібранний матеріал про решту обладнанні для теплої підлоги в одній статті і все ж є кілька посилань на більш ранні статті. Отже, розглянемо, яке допоміжне обладнання для теплої підлоги застосовується в розподільчих системах.

Колекторні шафи

Не у всіх є можливість сховати колектор зі змішувальним вузлом десь в ніші стіни. Тому, щоб вони не муляли очі, існують колекторні шафи. Колекторні шафи бувають двох видів: для зовнішнього і для внутрішньої установки. Така шафа ставиться де-небудь в ніші і зовні залишається видна тільки дверцята. На фото нижче колекторні шафи для зовнішньої і внутрішньої установки. І шафа взборі з колектором.

Термостатичні клапани

Термостатичний клапан, застосовуваний в змішувальних вузлах, буває ручного управління і автоматичного. На фото нижче 4-ходовий клапан з ручним керуванням. Такий клапан може і змішувати і розділяти потоки. Управляється клапан рукояткою (чорна), поруч з якою є градуювання, за допомогою чого можна встановити пропорції змішування потоків. Автоматичні клапани оснащені сервоприводом. Сервопривод дуже зручна, але й досить дорога річ, і не кожному гаманець дозволяє його встановлювати. Втім, клапан з ручним регулюванням також не доставляє ніяких проблем.


 

Так виглядае 3-ходовий змішувальний автоматичній клапан:

На схемі нижче розглянуто принцип роботи термостатичного змішувального і розділового клапана:На змішувальному клапані буквою «А» позначений вхідний потік, стрілка показує його напрямок. Буквою «В» позначений потік з обратки, більш холодний; «АВ» — змішаний потік. Вважаю, нічого складного для розуміння тут немає.

 

СЕРВОПРИВОДИ

Далі ви бачите автоматичний регульований клапан з сервоприводом:

Що таке сервопривід? Це маленький електродвигун, що обертає вісь клапана, пов'язану з заслінкою всередині корпусу. За сигналом температурного датчика (кімнатного або встановленого на колекторі) сервопривід починає працювати — виконує задану йому програму. Ще одна модель сервоприводу з клапаном і окремо:

 У сервоприводу три дроти для підключення: один нульовий і два фазних. Це тому, що сервопривід повинен повертатися в дві сторони, то відкриваючи, то закриваючи вентиль або триходовий клапан. Управляється сервопривід від терморегулятора або від датчика температури. Сервоприводи для колекторних вузлів cтавляться замість рукояток на колекторах, але працюю так само, як розглянуті вище. Загалом-то, різниця у зовнішності створює лише ілюзію вибору при покупці, бо насправді всі вони працюють однаково: все одно що вибирати між таксі з шашечками і таксі без шашечок — яка різниця, аби їхало і було по кишені. На наступному фото змішувальний вузол з сервоприводом показаний в системі опалення:

 

КІМНАТНІ ТЕРМОРЕГУЛЯТОРИ

А так виглядає кімнатний терморегулятор:

Це один з видів; різновидів дизайну досить багато. Найпростіший і дешевий — механічний:

 Його принцип роботи заснований на тому, що різні метали мають різне теплове розширення. Платівка з двох різних металів не тільки розшириться, а й зігнеться. Якщо з такої пластини зробити контакт, то при згинанні її контакт розімкнеться, а значить і розімкнеться електричний ланцюг. І всі прилади, включені в цей ланцюг, теж відключаться… втім, що я вам розповідаю, фізику в школі ми всі вчили. Недолік механічного терморегулятора — велика похибка (градусів 5; ви задали йому включатися при 15 градусах в кімнаті і вимикатися при 25 означає він може включитися при 20 і вимкнутися при 30 ...). Згодиться для гаража, майстерні і т. п. Для житлового приміщення краще купити електронний терморегулятор (перше фото). В електронних терморегуляторах принцип роботи той же, що в механічному, лише управління відбувається за допомогою електронної схеми, звідси і точність висока (похибка максимум 0,5… 1 градус). Електронні терморегулятори можуть мати різні додаткові функції, які допомагають задавати всілякі режими управління опаленням, від числа таких можливостей залежить і ціна терморегулятора, так що при виборі потрібно просто консультуватися з продавцем, просити ще почитати паспорт і тоді вирішувати, треба вам воно чи ні.

Є ще накладний терморегулятор він кріпиться до труби. Знизу в нього є датчик температури. Такий терморегулятор управляє опалювальним устаткуванням не по температурі повітря в приміщенні, а по температурі теплоносія.

 Накладний терморегулятор

Датчик температури

Датчики температури

Терморегулятори, як ми розглянули вище, вимірюють в основному температуру в приміщенні. Але що робити, якщо потрібно вимірювати, скажімо, температуру теплої підлоги або зовнішню температуру повітря? Для цього є датчики температурию Їх теж випускається багато. Якщо вам треба вимірювати саме температуру теплої підлоги і для цих завдань ви купуєте терморегулятор, то купуйте відразу і датчик, щоб вони були сумісні.

Термостатичні головки

Призначення і пристрій термостатичних головок, а також їх різновиди розглядаються в окремій статті.

 Для водяних теплих підлог потрібні термостатичні головки з зовнішнім виносним датчиком температурию. Це такіж точно термоголовки, як на першому фото, тільки тут є вже капілярна трубка і балончик — виносний датчик температури. Як це працює? У балончику і трубці знаходиться газ, дуже чутливий до перепадів температури. При нагріванні балончика від колектора або інший який труби, по якій протікає теплоносій, газ розширюється, тиск передається в сільфонний балончик, що знаходиться всередині головки, і далі відбувається відкривання або перекривання проходу трубопроводу, чим регулюється кількість проходить теплоносія і, відповідно, температура. Принцип роботи і пристрій термоголовки найкраще видно на малюнку з розрізом. На наступному фото можна бачити термостатичну голівку, вже встановлену в змішувальну систему. (Капілярна трубка червона, вздовж коллектра, схожа на стрілку) 

ГРУПА БЕЗПЕКИ (БЛОК БЕЗПЕКИ)

Блок безпеки встановлюється в тих випадках, якщо котел не має такого блоку вбудованого. Сучасні настінні газові котли блоки безпеки мають. Для підлогового ж котла такий блок потрібно купувати окремо. Окремо про групу безпеки можете ще прочитати тут .... У паспорті котла обов'язково зазначено робочий тиск, який має підтримуватися в системі (як правило, 2-2,5 атм.). Далі кілька різних видів блоків безпеки. Є ще такий варіант, з розширювальним бачком:

Принцип дії і пристрій всіх видів груп безпеки абсолютно однаковий, тому не потрібно лякатися, якщо в магазині вам попадеться модель, тут не показана. Вибираючи групу безпеки, можна ще керуватися тим, що в одних моделей манометр розташований з торця, тобто, при виборі думати про те, чи буде зручно у вашому випадку дивитися показання приладу.

 

Автоматичний розповітрювач

Розповітрювач — його призначення, пристрій, принцип дії, правила установки — розглядався в статті … Тому тут я лише покажу групу з автоматичним розповітрювачем, яка застосовуеться у теплих водяних підлогах, а саме, що приєднується до системи колекторів:

Цей блок складаеться з трійника 1/2х3/4х1/2, розповітрювача, і крана зі штуцером. Праворуч можна бачити різьблення, яке вкручується в колектор. Зверху в трійник вкручений розповітрювач знизу кран зливу-зтоку. Сам розповітрювач нічим не відрізняється від інших моделей, що застосовуються в системах водяного опалення.

І попереду ще одна стаття про обладнання для теплої підлоги, а далі переходимо до практики ...Рейтинг: 0 Голосів: 0

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!