Все про бойлери: на що звернути увагу при виборі водонагрівача.

Все про бойлери: на що звернути увагу при виборі водонагрівача.

Тим, хто не хоче миритися з відсутністю гарячої води, фахівці радять встановити водонагрівач. 

Широкий асортимент моделей в магазинах може поставити в безвихідь покупця. Як же вибрати водонагрівач для квартири, щоб теплої води вистачало на всі побутові потреби?

ПРОТОЧНИЙ АБО НАКОПИЧУВАЛЬНИЙ?

 Насамперед необхідно визначитися, буде водонагрівач проточним або з накопичувальним баком. Особливість проточного водонагрівача в тому, що він нагріває воду в проміжок часу, за який вона проходить по трубці теплообмінника. Особливою популярністю проточні водонагрівачі не користуються, оскільки вимагають наявності електропроводки високої потужності (5-20кВт), що робить цей варіант недоступним для більшості львів'ян. Тому в більшості випадків найкращим виходом буде установка електричного накопичувального водонагрівача — бойлера, який, на відміну від проточних водонагрівачів, видає воду заданої, стабільно високої температури.

 

 Сухий тен або мокрий?

Бойлер являє собою теплоізольований бак об'ємом від п'яти до 300 літрів з одним або двома трубчастими електронагрівачами (Тенами). ТЕН може бути «мокрим» (коли він занурений у воду) і «сухим» (коли у нагрівального елементу немає контакту з водою). Сухі Тени значно довговічніший своїх «мокрих» побратимів (оскільки на останніх утворюється накип, і їх треба частіше міняти), але мало не в два рази дорожче. При нагріванні води в баку до заданої температури термостат відключає ТЕН, а при охолодженні — включає нагрів. Потрібну температуру ви задаєте самі — за допомогою механічної поворотної ручки. До недоліків бойлера можна віднести те, що він підігріває воду навіть тоді, коли ви нею не користуєтеся. У підсумку енергія витрачається марно.

 

Вертикальні чи горизонтальні?

Бойлери можуть бути вертикальні і горизонтальні. Є моделі, що допускають і вертикальний, і горизонтальний монтаж. Фахівці рекомендують зупинити вибір на вертикальному. У цьому випадку поділ гарячої та холодної води в баку відбувається природним шляхом — легша гаряча вода піднімається вгору, а холодна залишається внизу. І чим менше площа їх контакту, тим повільніше остигає нагріта вода і тим більший вихід гарячої води зможе забезпечити бойлер.

 Циліндричні або прямокутні?

 Бойлери бувають різної форми: циліндричні, або «бочка»; тонкі, або «слім»; прямокутні. Оскільки у «Слім» площа перерізу менше, ніж у циліндричних, то й ефективність їх вище — тобто вихід гарячої води більше. Крім того, вони займають менший простір в квартирі, але і коштують дорожче. Прямокутні, на відміну від бочкоподібних, тісніше туляться до стін і краще вписуються в кути, що дозволяє більш вдало розташувати прилад. Якщо купити бойлер маленького обсягу, він може поміститися навіть в настінний шафка. Коштують такі пристрої трохи дорожче «Слім» таких же параметрів.

 

 Якій ОБСЯГ БАКА переважно вибирають?

 Час нагріву води до максимальної робочої температури (зазвичай в районі 70-80 ° С) може варіюватися від пари десятків хвилин до декількох годин в залежності від об'єму і потужності бойлера. Найчастіше купують бойлери потужністю 1,5-2 кВт. З одного боку, таке навантаження витримає електромережу навіть старої хрущовки, з іншого — цієї потужності цілком достатньо, щоб в прийнятний час нагріти холодну воду. Наприклад, 80-літровий бойлер при потужності Тена 1,5 кВт гріє воду від крижаної до дуже гарячої за 3,5 години. А якщо в ньому встановлений нагрівальний елемент потужністю 2 кВт, то час нагрівання скорочується до двох годин з невеликим. 50-літровий бак такий же нагрівач доведе до потрібної температури за 1:00 10 хвилин.  Щоб визначитися з обсягом, потрібно хоча б приблизно порахувати витрати гарячої води з урахуванням кількості членів сім'ї та джерел споживання — крани, душ, ванна. Якщо в будинку два крани і душ, а кількість мешканців не більше трьох — можна обійтися невеликим бойлером об'ємом 30-50 літрів, зі швидкістю нагрівання до 90 градусів за один-2:00. Але якщо кількість проживаючих більше і серед них є любителі гарячих ванн, обсяг і потужність потрібно підвищувати. Родині з дітьми, наприклад, переважно вибрати обсяг бака — від 80 до 120 літрів. Хоча занадто розмахуватися з літражем не варто. По-перше, чим більше бак — тим дорожче прилад: 120-літровий бойлер може в два рази перевершити за ціною 80-літровий того ж класу і того ж виробника. По-друге, необхідно врахувати наявність достатнього місця для установки. Крім цього, не зайвим буде звернути увагу на стіну, на яку ви плануєте вішати нагрівач. Практика показує, що найчастіше бойлер встановлюють в санвузлі, стіни якого далеко не завжди володіють міцністю, достатньою для навішування предмета вагою в кілька десятків, а то й сотень кілограмів. Так що, якщо ви сумніваєтеся в характеристиках міцності стіни, — краще встановити нагрівач на спеціально виготовленому підлоговому підставі

 

 ЯКЕ ПОКРИТТЯ КРАЩЕ — СТАЛЕВЕ або порцелянові?

 Бойлер — це ще й термос, довгий час сберігаючий тепло. І чим більше товщина теплоізоляційного шару, тим довше він це тепло протримає без додаткових витрат енергії.

 Ще одна важлива характеристика бойлера, на яку варто звернути увагу при виборі — тип внутрішньої поверхні. Це може бути нержавіюча сталь, титанове напилювання, емаль або стеклофарфорове покриття. У більшості моделей бак виготовлений із сталі. Щоб він не проіржавів, зсередини його покривають антикорозійним матеріалом. Оптимальне для багатьох співвідношення ціни і якості забезпечують стеклофарфор і емаль. Єдиний їхній недолік — чутливість до різких перепадів температур, від цього покриття може тріснути. А кожна тріщинка в баку — це шлях поширення корозії. Термін служби емальованих баків (вони служать до трьох років) можна істотно продовжити, встановлюючи температуру нагрівання не вище 50-60 градусів. Правда, тоді доведеться брати бойлер з запасом, оскільки гарячої води буде витрачатися більше. Такі покриття, як нержавіюча сталь і титанове напилювання, роблять бойлер помітно дорожче, але разом з тим значно подовжується термін їх служби (до десяти років) і відпадають обмеження по температурі гарячої води. Як і простий чайник, бойлер може страждати від накипу на нагрівальному елементі. Якщо в кранах — жорстка вода (що не рідкість для нашого міста), це може сильно скоротити термін служби приладу. Тут може допомогти тільки установка пом'якшуючих фільтрів. А щоб протистояти корозії — використовується антикорозійний захист у вигляді магнієвого анодного стержня.Саме він приймає весь удар на себе, поступово руйнуючись. Тому необхідно не рідше разу на рік-півтора запрошувати майстра, який може оцінити стан анодного стержня і тена. Якщо буде потрібно, він його замінить.

 


765 переглядів

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!