Прокладка каналізаційних труб в землі: облаштовуємо і утеплюємо зовнішню каналізацію

Прокладка каналізаційних труб в землі: облаштовуємо і утеплюємо зовнішню каналізацію

Укладання каналізації приватного будинку не вимагає якихось складних навичок, особливих інструментів або глибоких спеціальних знань. Однак невеликі помилки під час виконання монтажних робіт може в подальшому призвести до серйозних пошкоджень системи. На комунікації надає досить серйозний тиск шар грунту, вони піддаються впливу холоду, вологи і т.п. Тому необхідно заздалегідь подбати про те, щоб прокладка каналізаційних труб в землі була виконана правильно.

 

Типи каналізаційних труб і їх особливості

Процес прокладки зовнішньої каналізації виглядає досить просто. Труби укладають в вириту траншею, стикуються з системою, розташованою усередині будинку, а також з колектором, потім засипають землею.  

 

Безумовний лідер на ринку каналізаційних систем — пластик. Труби з ПВХ, ПП, ПВП володіють всіма характеристиками, необхідними для зовнішньої каналізації: легким вагою; значною міцністю; стійкістю до хімікатів; простотою в монтажі; гладкою внутрішньою поверхнею; здатністю переносити дуже низькі температури і т.п. Дуже хороший для каналізації і склопластик, що представляє собою склад з поліефірних смол, армований спеціальним скловолокном. Однак такі конструкції важать значно більше, і коштують набагато дорожче. Для створення каналізації на присадибній ділянці найчастіше застосовують пластикові труби круглого перетину, діаметр яких зазвичай дорівнює 110 мм. При прокладанні труб методом проколу, наприклад, під дорожнім полотном, а також в інших місцях з високим навантаженням рекомендується використовувати двошарові труби з гофрованої зовнішньою поверхнею.

 

Порядок робіт при створенні зовнішньої каналізації

Починається прокладка труб каналізації з проекту. Рекомендується зробити траншею з мінімальною кількістю вигинів, оптимальне рішення — абсолютно пряма труба без будь-яких поворотів. Якщо ж без них ніяк не обійтися, а довжина системи більше 12 метрів, в таких місцях встановлюють оглядові колодязі, оскільки саме тут найчастіше виникають засмічення і поломки.

Важливо правильно визначити глибину прокладки каналізаційної труби. При її визначенні враховують глибину промерзання грунту і рівень входу каналізаційної труби в септик або трубу централізованої каналізаційної системи. Крім того, слід забезпечити необхідний ухил каналізації, який складає 2 см на кожен погонний метр конструкції.

 

Нерідко створення досить глибокої траншеї виявляється занадто трудомістким, а часом і неможливим. У такому випадку необхідно провести теплоізоляційні роботи, щоб захистити стоки від замерзання в зимовий час. Згідно з правилами прокладки каналізаційних труб, мінімальна ширина траншеї визначається як діаметр труби плюс по 20 мм з кожного боку для труб. Якщо труба ширше 200 мм, вільний простір слід збільшити, інакше провести правильний монтаж конструкції буде важко. Після того, як план складений і всі фактори враховані, приступають до виконання робіт. Для монтажу зовнішньої каналізації слід: Викопати траншею відповідного розміру. Укласти на дно піщану подушку товщиною приблизно 50 мм. Ретельно утрамбувати дно траншеї. Укласти і з'єднати каналізаційні труби. Підключити їх до внутрішньої каналізації і до септика. Перевірити роботу системи і переконатися в її герметичності. Засипати піском простір з боків труб, пошарово його утрамбовуючи. Засипати каналізацію зверху. Зверніть увагу! Шар піску або грунту, покладений поверх каналізаційних труб, утрамбовувати не потрібно. Практичний досвід влаштування зовнішньої каналізації представлений в наступному відеоматеріалі:

З'ясовуючи, як правильно прокласти каналізаційні труби, слід врахувати рекомендації фахівців: кількість стиків і поворотів має бути мінімальним; все розтруби потрібно направляти назустріч руху стоків; не можна укорочувати розтруби і фасонні елементи; слід закріпити труби, щоб забезпечити правильний ухил каналізації. Щоб дотримати ухил, використовують маркувальний шнур, який натягують по дну траншеї.

Кілька слів про утеплення

Утеплення каналізаційних труб застосовується досить часто. Для цього використовуються спеціальні рулонні або формові утеплювачі. Перші необхідно намотати на трубу в процесі монтажу каналізаційної системи, другі виготовляються під трубу конкретного діаметру і просто надягають на неї. Оскільки теплоізоляційні матеріали при контакті з водою можуть втратити значну частину своїх корисних властивостей, важливо укрити їх надійним шаром гідроізоляції. В якості альтернативного або додаткового методу теплоізоляції використовують спеціальний нагріваючий кабель, який монтують по всій протяжності труби. Можна заощадити час і сили, якщо купити труби з вже встановленими теплоізоляційним шаром. Випускаються елементи, забезпечені не тільки звичайним утеплювачем, але і нагрівальним кабелем. При використанні таких конструкцій, необхідно ретельно закрити стики, щоб на утеплювач не потрапила волога.

 


1304 перегляда

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!