Ще про глибинні насоси

Ще про глибинні насоси

У наш час найбільш поширеними є системи водопостачання, які грунтуються на використанні підземних вод, часто їх можна зустріти в сільській місцевості, невеликих містах і на промисловому виробництві.

 У таких випадках використовуються погружні насоси, призначені для перекачування води з безпосереднім зануренням в неї і застосовуються при великій глибині джерела (тобто у випадках, коли застосовувати поверхневі насоси неможливо). Насоси такого типу можуть бути використані для свердловин діаметром від 90 мм і більше. Крім систем водопостачання, погружні насоси використовують в системах водозниження рівня при будівельних роботах, а також в системах вертикального дренажу.

Свердловинні насоси забезпечують високий напір і призначені для підйому води з артезіанських свердловин, а також для використання в шахтних колодязях, технологічних ємностях. Дія свердловинних насосів засноване на принципі створення тиску знизу, достатнього для підйому води, на противагу відкачування повітря для підйому води зверху.

Насос може використовуватися в будь-яких колодязях (свердловинах) глибиною від 2 до 300 метрів. Пристрій не вимагає спеціального монтажу і працює в воді практично безшумно, однак для його обслуговування насос необхідно виймати з свердловини (колодязя).

Найбільш використовуваними в побуті є центробіжні і шнекові глибинні насоси.

Центробіжні насоси становлять досить великий клас насосів. Перекачування рідини або створення тиску проводиться у центробіжних насосах обертанням одного або декількох робочих коліс.

Центробіжні електронасоси можуть працювати в системах автоматичного водопостачання, використовуватися для поливу садів і городів. Вони здатні створювати великий тиск і відрізняються високою продуктивністю, але є сприйнятливими до домішок в перекачуємій рідині. Шнекові насоси є менш сприйнятливими до домішках в перекачується рідини, але їх продуктивність менше ніж у центробіжних.

Вони мають такі переваги при перекачуванні різних рідин:

Рівний не пульсуючий потік на виході;
пропорційна перекачування, що дозволяє дозувати речовину;
можливість створювати великий тиск;
перекачування суспензій без порушення структури і руйнування включень;
перекачування високов'язких рідин;
перекачування рідин з абразивними включеннями і високим вмістом сухої речовини без зносу.


6453 перегляда

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!